Tryb Super Slo-Motion i AR Emoji z Galaxy S9 trafia na poprzednią generację flagowców Samsunga

Producenci smartfonów przyzwyczaili nas do tego, że niezbyt lubią dzielić się najnowszymi rozwiązaniami prezentowanymi we flagowcach z ich poprzednią generacją. Nawet jeżeli pojawia się aktualizacja systemu czy nakładki, to bardzo często jest ona okrojona z niektórych funkcji. Samsung nie jest tu wyjątkiem, jednak pojawiło się światełko w tunelu w postaci najnowszej łatki dla Galaxy S8, Galaxy S8 Plus oraz Galaxy Note 8.

Zapoznając się z listą zmian, które obejmuje aktualizacja, możemy zauważyć, że znajduje się tam tryb Super Slo-Motion, czyli jedna z najważniejszych nowości zaprezentowanych podczas premiery Galaxy S9.

Przypomnijmy, że funkcja ta pozwala nagrywać wideo z prędkością 960fps w rozdzielczości HD i spowolnić w ten sposób 0,2 sekundy lub z prędkością 480 kl./s co daje nam możliwość spowolnienia 0,4 sekundy i to do 20 razy podczas jednego nagrania. Niestety, opisywana aktualizacja dotyczy tylko drugiego z tych trybów – nadal oznacza to jednak dwukrotne zwiększenie klatek w porównaniu do aktualnych 240 kl/s.

Drugą z ważniejszych nowości związanych z aparatem (choć w moim przypadku wywołującą dużo mniejsze emocje) jest dodanie AR Emoji. Są to animowane awatary naśladujące mimikę naszej twarzy, pozwalające zapisać się do pliku GIF, a następnie wysłać znajomym.

Jak zawsze, aktualizacja zawiera również nowe poprawki bezpieczeństwa (tu: wrześniowe) oraz kilka mniejszych usprawnień poprawiających stabilność podzespołów, w tym działanie czytnika linii papilarnych.

Dodatkowo po aktualizacji warto zajrzeć do Galaxy Apps, gdyż pojawiła się tam spora ilość nowszych wersji aplikacji systemowych np. Telefon, Wiadomości, Kalendarz, Game Launcher, Samsung Pass czy Samsung Cloud.

Dajcie znać w komentarzu czy uaktualnienie jest już u Was dostępne i która z nowości cieszy Was bardziej.

 

Źródło: Reddit, Xda, Błażej, dzięki za info i zdjęcia!