Nie lada gratka dla fanów Mario – park rozrywki Super Nintendo World. Wygląda niesamowicie!

Lubicie parki rozrywki? Ja też! To miejsca, w których za stosowną opłatą można, choć na jeden dzień, przenieść się do krainy wspomnień z dzieciństwa. Super Nintendo World wyniesie ten rodzaj zabawy na jeszcze wyższy poziom.

Cegły, rury i piranie

Już niedługo najnowszą częścią parku Universal Studios Japan stanie się Super Nintendo World. Przekroczenie bram tego miejsca spowoduje przeniesienie się do krainy żywcem wyjętej z powszechnie uwielbianej gry o przygodach najsłynniejszego hydraulika na świecie – Mario.

Mimo, że ta część Universal Studios Japan nie została jeszcze otwarta, na zdjęciach i filmach, które przedostają się do internetu, wywołuje niesamowite wrażenie. Wystarczy spojrzeć na to, jak wygląda na tle typowego, wielkomiejskiego krajobrazu:

Super Nintendo World
Super Nintendo World fot. Attractions Magazine / via The Verge

Nieco więcej detali poznajemy dzięki opublikowanemu na Twitterze filmowi:

Tym, co przyciąga uwagę, jest nieprawdopodobna wręcz dokładność w odwzorowaniu doskonale znanych z gry detali. Na zarejestrowanych z oddali ujęciach makiety wyglądają tak, jakby istotnie pozwalały odwiedzającym zapomnieć o rzeczywistym świecie i na krótką chwilę stać się jedną z postaci z gry.

Doborowe towarzystwo

Parki rozrywki Universal Studios stanowią jedną z najpopularniejszych tego typu atrakcji na świecie. Wszystko dlatego, że pozwalają oddawać się zabawie w klimacie znanych i lubianych produkcji.

W świecie Super Nintendo World spotkamy Mario i zapewne innych bohaterów z kultowych gier wydawanych na japońskie konsole (biorąc pod uwagę rekordową popularność, pewnie wkrótce nie zabraknie motywów z Animal Crossing).

Gdyby jednak tylko ktoś zapragnął poczuć klimat nieco innego uniwersum, tuż obok znajduje się Hogwart.

Super Nintendo World
Super Nintendo World fot. Attractions Magazine / via The Verge

Wyższy poziom rozrywki

Jeszcze kilka, może kilkanaście lat temu w parkach rozrywki można było spotkać postaci, motywy czy animacje nawiązujące do ulubionych filmów, bajek czy gier komputerowych. Współcześnie rozrywka przeniesiona została na jeszcze wyższy poziom – poszczególnym produkcjom dedykowane są ogromne przestrzenie, na których możemy znaleźć dosłownie wszystko, by poczuć się jeszcze bliżej wydarzeń z ulubionej produkcji.

Uwiecznione fragmenty Super Mario World zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Prawdopodobnie największe od czasów, kiedy Disney opublikował ten zwiastun otwarcia części Disneylandu poświęconej Star Wars:

Niestety, z uwagi na trwającą pandemię, zarządzający parkiem podali smutny komunikat: zaplanowane na 29 czerwca otwarcie Super Nintendo World zostało odwołane. Nowego terminu nie podano, a tym, którzy nie planują, w najbliższym czasie podróży do Osaki, pozostaje, na przykład, obejrzeć teledysk promujący otwarcie parku.

https://www.youtube.com/watch?v=rrHGKXrgaMo