tablet google nexus 7

Strona produktowa Google Nexus 7 w języku polskim już dostępna

tablet google nexus 7

Wszystkie osoby śledzące rozwój sytuacji dotyczącej polskiej premiery Google Nexus 7 na pewno wiedzą, że urządzenie ma zadebiutować w terminie „wrzesień/październik”. Taką właśnie informację udało mi się uzyskać od Asusa ponad miesiąc temu. Teraz trudno o jakąkolwiek oficjalną wiadomość w tej sprawie. Co chwilę na profilu polskiego oddziału tajwańskiego producenta pojawiają się pytania o wejście tabletu do sprzedaży na polskie półki sklepowe, ale odpowiedź ciągle jest taka sama: „prosimy o cierpliwość”, czyli „jak coś będziemy wiedzieć, damy znać”. Pojawił się cień nadziei, że polska premiera modelu nastąpi już niebawem. Na stronie Asusa pojawiła się podstrona prezentująca tablet Google Nexus 7.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że pierwszy tablet Google jest ciekawą propozycją; nikogo więc nie powinien dziwić fakt, że zainteresowanie nim jest spore. Za 199 dolarów otrzymujemy sprzęt o świetnych parametrach: 7-calowy ekran IPS 1280 x 800 pikseli, najnowsza wersja systemu – Android 4.1, czterordzeniowy procesor Tegra 3 1,2GHz, 1GB RAM, Bluetooth, GPS, NFC… Ale są też braki – największy w postaci slotu kart microSD (sprzęt jest dostępny w dwóch wersjach pojemnościowych: 8GB i 16GB), aparatu oraz 3G.

Osoby decydujące się na pójście na kompromis z niecierpliwością czekają na możliwość zakupu urządzenia w Polsce. Mam nadzieję, że pojawienie się wspomnianej strony produktowej Google Nexus 7, którą możecie znaleźć pod tym adresem, jest znakiem rychłej polskiej premiery modelu. Szkoda, że Asus Polska nie chce skomentować tej sytuacji. Pozostaje nam dostosować się do wskazówek producenta i cierpliwie poczekać.

Dzięki wszystkim za podesłane info! ;)