SteelSeries prezentuje Stratus – bezprzewodowy kontroler dla iPada | Tabletowo.pl

SteelSeries prezentuje Stratus – bezprzewodowy kontroler dla iPada

Dołącz do dyskusji 0
stratusblackhero[1]

Firma SteelSeries znana jest głównie z produkcji klawiatur, myszy i słuchawek dla graczy. Od niedawna w ich ofercie zaczęły pojawiać się również akcesoria skierowane do miłośników urządzeń mobilnych. Najnowsze z nich, noszące nazwę Stratus, jest prawdopodobnie pierwszym bezprzewodowym kontrolerem do gier stworzonym z myślą o współpracy z systemem iOS 7.

Urządzenie to zostało wykonane zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zewnętrznych kontrolerów, wprowadzonymi przez Apple przy okazji premiery nowej wersji systemu iOS. Mamy tu więc do czynienia z dość prostą konstrukcją wyposażoną w krzyżak, dwa analogowe grzybki, osiem przycisków (cztery przednie i cztery górne), włącznik oraz wskaźnik poziomu naładowania i numeru gracza (istnieje możliwość korzystania z czterech kontrolerów jednocześnie). Co ciekawe, wszystkie przyciski są czułe na siłę nacisku, co daje dość duże pole do popisu dla deweloperów. Jak przystało na akcesorium dla mobilnych graczy, Stratus jest niewielki (33 x 60 x 110 mm) i lekki (75g), dzięki czemu swobodnie zmieści się w kieszeni spodni. Urządzenie łączy się z tabletem za pomocą technologii Bluetooth 2.1 i zostało wyposażone w akumulator ładowany przez USB, pozwalający na dziesięć godzin gry. W zestawie znajdziemy również plastikową osłonkę, którą można wykorzystać także do zwiększenia grubości kontrolera.

Firma SteelSeries wyceniła kontroler Stratus na 99,99 dolarów. Nie wiadomo jednak jeszcze kiedy trafi on do oficjalnej sprzedaży.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona