klawiatura steelseries apex pro keyboard
SteelSeries Apex Pro (źródło: Tabletowo / Tomasz Szwast)

SteelSeries sprzedane! Jaka przyszłość czeka producenta akcesoriów dla graczy?

Branża technologiczna właśnie stała się świadkiem kolejnego wielkiego przejęcia. Znane i nie bez powodu uwielbiane przez wielu SteelSeries, od lat specjalizujące się w produkcji peryferiów, takich jak myszy, klawiatury oraz słuchawki, ostatecznie trafi pod skrzydła duńskiego molocha rynku audio – GN Store Nord. W czyje dokładnie ręce dostało się SteelSeries i czy w związku z powyższym dotychczasowi fani marki mają powody do obaw?

SteelSeries dołącza do wielkiej nordyckiej rodziny

GN Store Nord to firma z bogatą historią i tradycją, bowiem początki jej działalności sięgają drugiej połowy lat 60. XIX wieku. Przedsiębiorstwo zrodziło się z ambitnego pomysłu kilku mniejszych podmiotów, które wspólnymi siłami planowały połączyć linią telegraficzną najodleglejsze zakątki ówcześnie znanego im świata. Obecnie w skład GN Group wchodzi ścisła śmietanka towarzyska branży audio: ReSound, Jabra, Beltone, Interton, BlueParrott i FalCom. Nadszedł czas, aby szeregi giganta zasiliła świeża krew.

słuchawki steelseries arctis 7x headphones
SteelSeries Arctis 7X (źródło: Tabletowo / Konrad Pisula)

SteelSeries nie ma powodów, aby narzekać na brak zainteresowania ze strony potencjalnych klientów swoją szeroką ofertą urządzeń. Dynamiczna sytuacja na rynku i coraz bardziej dokuczliwy oddech konkurencji na karku zmusił jednak włodarzy firmy do zmiany perspektywy oraz ustalenia nowych priorytetów. Za porozumieniem stron, do końca 2022 roku firma powinna oficjalnie stać się częścią GN Group. Kwota transakcji opiewa na bagatela 1,24 mld dolarów amerykańskich (równowartość ~4,96 mld złotych).

[…] Naszą misją jest ciągłe przesuwanie granic w e-sporcie i grach za pomocą światowej klasy produktów i oprogramowania, a teraz, dzięki wsparciu GN Group, będziemy w stanie podwoić te wysiłki. […]Ehtisham Rabbani, CEO SteelSeries
mysz steelseries rival 5 mouse
SteelSeries Rival 5 (źródło: Tabletowo / Paweł Pobudejski)

Podobny entuzjazm da zauważyć się również ze strony przedstawicieli GN Group:

[…] SteelSeries oferuje bardzo istotne i konkurencyjne portfolio oraz silne kompetencje inżynieryjne. Połączenie naszych sił przyniesie korzyści obu organizacjom. Wspólnie wejdziemy w przyszłość, w której popyt na nasze produkty będzie nadal wysoki. […]René Svendsen-Tune, CEO GN Audio

Wedle złożonej obietnicy, dotychczasowe kierownictwo i pozostały personel SteelSeries pozostaną na swoich stanowiskach i dalej będą wypełniali powierzone im obowiązki. Na dzień dzisiejszy wierni sympatycy marki mogą zatem odetchnąć z ulgą. Nie można jednak choć słowem nie wspomnieć o nadziejach wiązanych przez GN Group – producent po raz pierwszy będzie miał w końcu szansę zaistnieć w zupełnie nowym, diametralnie różnym segmencie urządzeń.