Masz iPhone’a? Istnieje spora szansa, że to iPhone 7 lub 7 Plus. Nie? To może 6S?

Zgodnie ze statystykami, najbardziej popularnym modelem Apple, będącym w ciągłym użyciu, jest iPhone 7. To, co może zaskakiwać, jest fakt dość wysokiej popularności iPhone’a X, nawet mimo jego wysokiej ceny.

Firma analityczna Mixpanel pokusiła się o zestawienie ze sobą różnych modeli iPhone’ów oraz ich popularności w zależności od roku. Wzięto pod uwagę ostatnie cztery lata i porównano poziom zainteresowania poszczególnymi generacjami smartfonów od Apple, wyrażanym w procentowym posiadaniu każdej z odsłon.

Reklama

Obecnie najbardziej powszechnie spotykanym iPhonem jest więc iPhone 7, który ma 17,34% udziału we wszystkich używanych smartfonach Apple. Drugi pod względem popularności jest iPhone 6S. Jest i iPhone X, który choć kosztował na początku 1000 dolarów, zyskał sobie sympatię 12% użytkowników smartfonów Apple, tylko nieznacznie ustępując modelowi 7 Plus.

Mixpanel na podstawie zebranych danych daje nowym iPhone’om jakieś 6-7 miesięcy każdego roku, zanim osiągną poziom 20% wszystkich smartfonów Apple. Jeśli trzy nowe telefony z logo nadgryzionego jabłka z jakichś powodów spodobają się konsumentom bardziej, osiągną ten pułap szybciej.

Według analityków, najbardziej udanym pokoleniem iPhone’ów było to z oznaczeniem 6/6 Plus – smartfony osiągnęły udział rzędu 43,62% w sierpniu 2015 roku, i jak dotąd żadnemu późniejszej generacji się taka sztuka nie udała. Nawet w listopadzie 2017 roku iPhone 7, 7 Plus oraz SE razem wzięte nie dobiły do kreski z 40%.

 

źródło: Mixpanel przez gizchina