Starcie tytanów: Apple iPad 2 vs Asus Eee Pad Transformer (wideo) 21

Starcie tytanów: Apple iPad 2 vs Asus Eee Pad Transformer (wideo)

Starcie tytanów: Apple iPad 2 vs Asus Eee Pad Transformer (wideo) 22

Kiedyś za największego przeciwnika iPada i iPada 2 uznawano Motorolę Xoom, pierwszy tablet z Androidem 3.0 na pokładzie. Niestety, wyniki sprzedaży Xooma okazały się niezadowalające i nie było możliwości, aby tablet ten zagroził mocnej jak stal pozycji iPada.

Podczas targów CTIA w Orlando Samsung zaprezentował dwójkę swoich najmłodszych dzieci – Galaxy Tab 10.1 i 8.9. Dla wielu oba tablety pod względem funkcjonalności biją na głowę iPada 2, jednak, ponieważ jeszcze nie pojawiły się w sprzedaży, nie możemy powiedzieć, jak wielką zyskają popularność.

Do niedawna Asus pozostawał raczej w cieniu, produkował tablety, które nie podbiły serc szerokiej rzeszy użytkowników. Wiele się zmieniło, kiedy zaprezentowany został Eee Pad Transformerurządzenie, które łączy w sobie cechy zarówno tabletu, jak i netbooka. Na długo przed premierą Transformer zyskał fanów wśród szerokiego grona Czytelników Tabletowo.pl, a po długo wyczekiwanym pojawieniu się na amerykańskim rynku, wszystkie egzemplarze zniknęły ze sklepowych półek w ciągu godzin.

Nic więc dziwnego, że wielu uznaje właśnie Transformera za ostatecznego „iPad-killera”. Ma on wiele cech, o których tablet Apple’a mógłby tylko pomarzyć i daje możliwości, których na próżno szukać w urządzeniach spod znaku nadgryzionego jabłuszka. Dziennikarze z popularnego serwisu Netbooknews zrobili krótkie, aczkolwiek rzeczowe porównanie Apple iPada 2 i Asusa Eee Pada Transformera. Który wypadł lepiej? Sami oceńcie.

Asus Eee Pad Transformer ma wiele portów i złącz, których nie znajdziemy w iPadzie 2. Jednym z nich jest czytnik kart pamięci, który znacząco zwiększa ilość mediów, które możemy przechowywać na tablecie. Dodatkowo Transformer jest o 100$ tańszy od najtańszego iPada 2. To może być karta przetargowa dla urządzenia z Androidem.

Dla kontrastu, iPad 2 działa szybciej i stabilniej od Transformera. Aplikacje ładują się szybciej i nie można doszukać się większych „zawieszek”. AppStore, sklep z programami dedykowanymi tabletowi Apple, ma tą przewagę nad konkurencyjnym Android Marketem, że oferuje dziesiątki tysięcy aplikacji napisanych specjalnie na potrzeby dużego ekranu iPada 2. Transformer nie może pochwalić się tak dużym wyborem programów, jednak budzi nadzieje fakt, że liczba aplikacji dla Honeycomba stale rośnie i codziennie zwiększa tempo.

iPad 2 jest lżejszy i cieńszy od Transformera jednak jego ekran przegrywa z wyświetlaczem tabletu Asusa. Apple wyposażyło iPada w ekran IPS o rozdzielczości 1024 x 768 i proporcjach 4:3 (zainteresowani wiedzą, że nie są one idealne do oglądania filmów), a Asus Transformera w panoramiczny ekran IPS 16:10 o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Bateria obu urządzeń wystarczy kolejno na 10 i 6 godzin zabawy.

źródło