Słodko-gorzkie wieści z EA Games: powstaje Fallen Order 2, a nowe Star Wars: Battlefront zostało anulowane

Uniwersum Gwiezdnych Wojen przeżywa ostatnio wzloty i upadki. Bardzo przeciętnie przyjęte zamknięcie filmowej sagi zebrało sporo widzów, jednak zaufanie fanów zostało mocno naruszone. Na szczęście EA Games nie ma problemów z eksploatacją marki, a w sieci pojawiły się informacje odnośnie sequelu świetnego Fallen Order i kontynuacji serii Battlefront.

Ogromna strata – Project Viking zostało anulowane

Star Wars: Battlefront 2 z 2005 roku do dziś pozostaje jedną z moich ulubionych strzelanek. Restart serii zdecydowanie nie spełnił moich oczekiwań, choć druga odsłona rebootu zdecydowanie bardziej  przypadła do gustu fanom, to najwyraźniej EA Games przestało dostrzegać potencjał w dalszym rozwoju serii i skupiło się na dalszym wsparciu BF2.

Według redaktora serwisu Kotaku, nowa odsłona serii Battleront nazwana na czas okresu produkcji „Viking” została anulowana w zeszłym roku. Informacje pochodzą od osób bezpośrednio powiązanych z EA, według których decyzja ta wynikała z problemów produkcyjnych i potencjalnym niewywiązaniem się z terminu.

Plotki o kolejnej części kultowej serii krążyły po sieci od dłuższego czasu, jednak nikt nie spodziewał się całkowitego skasowania projektu. Gra miała znacznie modyfikować założenia rozgrywki poprzedników i posiadać częściowo otwarty świat. Tytuł miał być jedną ze startowych produkcji na nadchodzącą generację konsol, a jego premierę ustalono na jesień tego roku.

Raczej nie ma co liczyć na reanimację projektu, ale jest szansa, że przygotowane do tej pory zasoby zostaną wykorzystane przy innych grach osadzonych w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Nie wszystko stracone, bo powstaje Fallen Order 2 i… coś jeszcze

Świetnie oceniona (w tym przez nas) gra Star Wars Jedi: Fallen Order zadowoliła wydawcę swoimi wynikami sprzedażowymi, co oczywiście nie powinno dziwić biorąc pod uwagę ilość środków włożonych w marketing.

Ogłoszenie o pracę zamieszczone przez firmę Respawn Entertainment potwierdza, że kontynuacja Fallen Order już powstaje, a jej premiera nie powinna być zagrożona w żaden sposób przez problemy obecne przy wcześniej anulowanych trzech projektach z uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Wiadomo również, że poza kontynuacją przygód Cala Kestisa w produkcji jest jeden nieznany projekt, a prawdopodobne plotki mówią, że już niedługo powinniśmy otrzymać również zapowiedź wielkiego powrotu serii Knight of the Old Republic.

Temat produkcji z programu EA Star Wars jest wciąż bardzo dynamiczny, a kolejne plotki i przecieki mają prawo wywoływać poruszenie zarówno wśród fanów jak i sceptyków gwiezdnej sagi.

Źródło: Gry-Online, własne