(fot. pexels.com)

Stacje ładowania GreenWay teraz znajdziecie też w galerii Poznań Plaza

GreenWay nieustannie rozszerza swoją sieć punktów ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce. Od teraz swój samochód naładujesz także podczas zakupów w poznańskiej galerii handlowej Poznań Plaza.

Ładowanie w GreenWay podczas zakupów

Przy obecnym poziomie rozwoju elektromobilności, ograniczony zasięg oraz długi czas ładowania pojazdów okazują się uciążliwym problemem. Z tego powodu korzystanie z samochodów elektrycznych ma najwięcej sensu w przypadku częstego poruszania się w miastach. Częste hamowanie, niewielkie średnie prędkości oraz krótkie, pokonywane dystanse pozwalają na życie z elektrowozem bez ciągłego strachu o znikający w oczach zasięg. Wiele miast oferuje także szereg zachęt do posiadania ładowanych z gniazdka aut, do których należą m.in. darmowe parkowanie w płatnych strefach oraz możliwość poruszania się po buspasach.

Z pewnością nie do przecenienia jest także duże zagęszczenie punktów ładowania w miejskich aglomeracjach, które umożliwia szybkie zwiększenie zasięgu naszego pojazdu podczas załatwiania np. spraw urzędowych czy zakupów. Początkowo stacje uzupełniania energii powstawały głównie przy urzędach miast i innych placówkach publicznych. Od kilku lat możemy jednak także obserwować powstawanie punktów ładowania na parkingach przy wielu centrach handlowych.

samochód elektryczny ładowanie

Stacje firmy GreenWay powstały już w placówkach zakupowych m.in. w Waraszawie, Lublinie czy Sosnowcu. Teraz właściciel galerii Poznań Plaza – Grupa Klépierre informuje o uruchomieniu kolejnego punktu w swojej placówce w Poznaniu przy ulicy Drużbickiego 2.

Szybkie stacje ładowania umożliwiają uzupełnianie energii w pojazdach zgodnych ze standardami CCS, CHAdeMO (prądem stałym) oraz AC Type 2 (prądem przemiennym). Operator informuje, że do punktu mogą zostać podłączone dwa samochody jednocześnie, a korzystanie z usługi jest dostępne po zarejestrowaniu się na stronie internetowej greenwaypolska.pl lub w aplikacji mobilnej tej firmy.

GreenWay Poznan Plaza
źródło: MSLGroup

W Polsce znajduje się już 837 punktów ładowania należących do GreenWay, a liczba ta nie przestaje rosnąć. Szczególnie biorąc pod uwagę pojawianie się kolejnych współprac operatora z różnego rodzaju partnerami.

Ładowanie swojego pojazdu możemy opłacać korzystając z kilku planów cenowych ładowania wielokrotnego oraz z cennika dla ładowania jednorazowego. Ceny rozpoczynają się od 1,12 zł/kWh przy ładowaniu prądem zmiennym, a czas korzystania ze stacji bez dodatkowych opłat wynosi 180 minut. Po upływie tego czasu stawka za każdą nadmiarową minutę wynosi 40 groszy.