Tańsze kino w „Środy z Orange”? To już przeszłość, ale cena pozostaje ta sama | Tabletowo.pl

Tańsze kino w „Środy z Orange”? To już przeszłość, ale cena pozostaje ta sama

Dołącz do dyskusji 0

Nikogo chyba nie zaskoczę jeżeli powiem, że wypady do kina całą rodziną to nie najtańsza rozrywka. Z tego powodu część osób decyduje się na korzystanie z ofert promocyjnych, które co rusz pojawiają się we wszystkich multipleksach. Wygląda jednak na to, że będziemy musieli pożegnać się ze środowymi zniżkami od Orange.

Środy z Orange to akcja promocyjna, która była obecna w Polsce już od wielu lat. Początkowo środek tygodnia można było świętować taniej w Cinema City, a nieco później akcja promocyjna została przeniesiona do Multikina.

Wczoraj, w ostatnią środę sierpnia, zakończyła się kinowa promocja promowana przez Orange Polska. Warto zaznaczyć, że w jej ramach bilety można było kupić za 14,9 zł. Piotr Zygo, prezes Multikina, podkreśla, iż to bardzo dobra oferta – i w istocie tak jest, bowiem bez „pomocy Orange” trzeba by było wydać na niego o dziesięć złotych więcej (w przypadku osoby dorosłej).

Ale wszystko wskazuje na to, że Środy z Orange się nie skończą. Póki co, operator będzie w ten sposób promował nie kina, a… własne usługi VOD. Wojciech Jabczyński, rzecznik Orange Polska wypowiedział się o tym w następujący sposób:

Wszystkie, nawet najlepsze akcje kończą się albo zmieniają. Wybraliśmy lepszą opcję i po ośmiu latach zdecydowaliśmy się zmodyfikować formułę „Śród z Orange”. Dziękując, że z ochotą chodziliście do kina, teraz zapraszam Was do… cyfrowego świata filmów. Od 6 września będziecie mogli w każdą środę skorzystać z promocyjnej oferty Orange VOD na dekoderach Orange TV i Wypożyczalni filmów Telewizji Tu i Tam na orange.pl. Oznacza to, że teraz filmy będziecie mogli oglądać w telewizorze, na komputerze, tablecie czy smartfonie. Gdziekolwiek chcecie i jak wolicie. W każdą środę do wyboru będzie 10 wybranych filmów za złotówkę każdy.

Z jakiego powodu Orange podjęło taką, a nie inną decyzję? Ciężko określić jednoznacznie, choć jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Na pewno nie zostało to spowodowane niską popularnością promocji, ponieważ operator informuje, że w ramach Śród z Orange ze zniżki skorzystało aż 9 milionów osób, czyli 60% wszystkich tych, które zdecydowały się ten dzień spędzić oglądając film. Warto zaznaczyć, iż według pomarańczowych aż 4,5 miliona osób otrzymało w te dni darmowe bilety!

Jak informuje jednak Multikino, środowe bilety nadal kosztują „czternaście dziewięćdziesiąt” – z tym, że teraz nie są to Środy z Orange, ale MEGAŚRODY. Z punktu widzenia konsumenta to żadna różnica, a dodając do tego obecną ofertę operatora – nawet na tym zyskaliśmy.

Regulamin MEGAŚRÓD możecie przeczytać klikając >tutaj<.

źródło: rpkom.pl, Multikino
grafika główna: Wikipedia

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona