Sprawdź, co przyniosą aktualizacje Galaxy S10

Samsung postanowił pochwalić się zamiarami odnośnie aktualizacji oprogramowania swojego obecnego flagowca, Galaxy S10. W sekcji powiadomień aplikacji Samsung Members, przez którą producent komunikuje się z nabywcami swoich produktów, pojawiła się informacja streszczająca najbliższe plany Koreańczyków.

Jak donoszą redaktorzy niemieckojęzycznego serwisu AllAboutSamsung, producent wskazał użytkownikom zmiany, które przynosi najnowsza wersja oprogramowania:

Reklama
  1. Wyeliminowanie błędu powodującego samoistne przełączenie się telefonu w tryb bezpieczny;
  2. Usunięcie błędu powodującego znaczny wzrost zużycia energii podczas połączeń VoIP (z wykorzystaniem aplikacji firm trzecich);
  3. Poprawa funkcjonowania czujnika zbliżeniowego.

Wskazano również nowości, które powinny zostać udostępnione użytkownikom w niedalekiej przyszłości:

  1. Ograniczenie zjawiska niechcianego wybudzania się telefonu podczas noszenia w torbie;
  2. Eliminacja występujących zniekształceń bądź całkowitych przerw w odtwarzaniu dźwięku poprzez aplikację Samsung Music;
  3. Poprawa pracy aparatu w gorszych warunkach oświetleniowych;
  4. Ulepszenia w zakresie HDR i algorytmów wyostrzających zdjęcia;
  5. Dodanie aplikacji Cyfrowa Równowaga od Google;
  6. Ulepszenia w aplikacji Samsung Notes.

Wątpliwości może wzbudzać zwłaszcza informacja o poprawie pracy aparatu w gorszych warunkach oświetleniowych. Usprawnienia, o których mowa, zostały już bowiem udostępnione użytkownikom w bieżącej wersji oprogramowania – Kasia zresztą zdążyła już dla Was przetestować dedykowany tryb nocny w Galaxy S10+. W sferze domysłów pozostaje zatem, czy Samsung planuje dalszy rozwój swojej aplikacji fotograficznej w tym zakresie i odpowiedź na osiągi P30 Pro od Huawei jeszcze przed premierą Galaxy Note 10, czy opublikowana informacja zdążyła się już w części zdezaktualizować.

Niemniej koreańskiemu gigantowi należą się słowa uznania za to, że postanowił poinformować swoich użytkowników co do nowości, na jakie będą mogli liczyć za sprawą regularnej aktualizacji oprogramowania. Pozostaje mieć nadzieję, że Samsung dotrzyma słowa i obiecane usprawnienia zostaną oddane do dyspozycji użytkowników jak najszybciej.

Źródło: AllAboutSamsung