(fot. Spotify)

Spotify: stwórz playlistę dla swojego pieska, kota lub/i chomika

Szwedzi przygotowali nowe narzędzie, która pozwala wygenerować playlistę dla zwierzaków. Tak, w Spotify stworzymy listę z muzyką dla psa, kota czy chomika.

Reklama

Firma ciągle szuka sposobów, aby utrzymać użytkowników i zachęcić ich do częstszego korzystania z usługi. Jedną z częściej wykorzystywanych metod są automatycznie generowane listy z piosenkami, które dobierane są m.in. na podstawie gustu muzycznego. Mamy już składany „Daily Mix”, listę „Odkryj w tym tygodniu”, „Radar premier” czy „Powtórkę z ulubionych”. Baza jest ciągle rozbudowywana i dołączają kolejne playlisty, w tym również bardziej nietypowe, jak chociażby opisywana lista dla właścicieli zwierzaków.

Reklama

Posłuchaj muzyki ze swoim zwierzakiem

Spotify przeprowadziło ankietę, z której wynika, że 71% właścicieli zwierząt domowych puszcza im muzykę. Co więcej, 8 na 10 osób uważa, że ich zwierzaki lubią słuchać wybranych utworów. Muzyka ma pozytywnie wpływać na poziom stresu i sprawiać, że zwierzęta czują się bardziej szczęśliwe.

Firma dodaje, że artyści mają jeszcze jeden znaczący wpływ. Właściciele nadają imiona właśnie po ulubionych wykonawcach. Wśród najczęściej wybieranych znajdują się: Bob Marley, Elvis, Freddie Mercury, Bowie oraz Ozzy.

Spotify playlista dla psa
Podobno ta playlista spodoba się mojemu pieskowi (fot. Mateusz Budzeń / Tabletowo.pl)

Otrzymane dane z ankiety, w której wzięło udział około 5 tys. osób z USA, Wielkiej Brytanii i Australii, skłoniły Spotify to udostępnienia nowego narzędzia. Pozwala ono na wygenerowanie specjalnej listy odtwarzania, która w założeniach spodoba się zarówno użytkownikowi, jak i jego zwierzakowi.

Jak stworzyć playlistę dla zwierzaka?

W tym celu należy odwiedzić stronę internetową spotify.com/pets i następnie odpowiedzieć na kilka podstawowych pytań. W pierwszym etapie musimy wybrać, jakiego zwierzaka posiadamy – psa, kota, chomika, ptaka czy… legwana. Kolejny krok to wskazanie kilku cech osobowości. Pod koniec wprowadzamy imię i ewentualnie dodajemy zdjęcie. Po chwili powinniśmy otrzymać playlistę, która automatycznie zostanie dodana do naszej biblioteki w Spotify.

Utwory dobierane są nie tylko ze względu na odpowiedzi, których udzieliliśmy na stronie internetowej. Spotify bierze pod uwagę również nasz gust muzyczny i muzykę, której ostatnio słuchaliśmy. Miłego słuchania!

Polecamy również:

Spotify podsumowuje 2019 rok w Polsce. „Ona By Tak Chciała” oczywiście na podium

źródło: Spotify