Specyfikacja Samsunga Galaxy A9 Pro potwierdzona przez AnTuTu

Targi MWC 2016 pochłonęły nas bez reszty. Przez ostatnich kilka dni skupialiśmy się przede wszystkim na zaprezentowanych tam nowościach, a było ich naprawdę sporo. Nie można jednak zapominać, że na horyzoncie są kolejne, o których nierzadko wspominało się na długo przed rozpoczęciem barcelońskiej imprezy. Jedną z nich jest Samsung Galaxy A9 Pro. Dzięki wizycie w AnTuTu potwierdziła się jego specyfikacja techniczna.

Listę parametrów smartfona poznaliśmy po raz pierwszy na początku lutego, dzięki GFXBench. Wtedy jednak było to jedne źródło, więc nie mieliśmy pewności, co do zastosowania wymienionych przez nie komponentów. Teraz Galaxy A9 Pro pojawił się w kolejnym benchmarku, tym razem AnTuTu. Dzięki temu potwierdziło się wszystko to, czego dowiedzieliśmy się do tej pory na jego temat.

Najnowszy smartfon w portfolio Samsunga zostanie wyposażony w (6-calowy) wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 652, układ graficzny Adreno 510, 4 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 16 Mpix oraz kamerkę 8 Mpix na przodzie. Pracą całości będzie natomiast zarządzać system operacyjny Android Marshmallow w najnowszej wersji 6.0.1.

Samsung Galaxy A9 Pro AnTuTu

Nie powinno również zabraknąć modułów łączność LTE i NFC oraz akumulatora o podobnej pojemności, jak w Galaxy A9, czyli 4000 mAh. Wygląd zewnętrzny także nie powinien ulec zmianie, więc ponownie rynek wzbogaci się o smartfon w aluminionowo-szklanej obudowie.

samsung-galaxy-a9-1
Samsung Galaxy A9

Nie znamy jeszcze daty premiery Samsunga Galaxy A9 Pro. Myślę jednak, że powinna ona nastąpić już/jeszcze w marcu.

Źródło: Weibo