Spark z KDE Plasma Active na wideo - Tabletowo.pl

Spark z KDE Plasma Active na wideo

Tabletowo.pl Spark z KDE Plasma Active na wideo Nowości

Tablet Spark to ciekawe urządzenie, które nie reprezentuje sobą najwyższego poziomu technologicznego, ale bardzo szlachetną inicjatywę mającą na celu finansowanie dalszego rozwoju środowiska KDE Plasma Active. Środowisko to jest jednocześnie interfejsem systemu operacyjnego Linux MeeGo Mer w oparciu o który pracuje Spark. Reszta specyfikacji urządzenia obejmuje 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, procesor AMLogic 1GHz z układem graficznym Mali-400, 512MB pamięci operacyjnej RAM, czytnik kart pamięci microSD, 4GB pamięci wewnętrznej, 2 porty USB oraz kamerę internetową 1,3 Mpix.

Jeżeli jesteście ciekawi, jak działa tablet Spark i środowisko KDE Plasma Active, obejrzyjcie poniższe wideo. Widać na nim oprogramowanie zaprojektowane z myślą o tabletach i smartfonach, dzięki czemu jego interfejs jest prosty, intuicyjny, funkcjonalny, miły dla oka i przystosowany do obsługi palcem.

Co ciekawe, serwis SlashGear podał informację, że Spark ma ekran o rozdzielczości 800 x 600, czyli nieco wyższą niż ta podana we wstępnej specyfikacji. Czyżby w ostatniej chwili została zmieniona?

Przypomnijmy, że przedsprzedaż Sparka ruszyła w tym tygodniu, a wysyłka rozpocznie się w maju. Tablet kosztuje jedyne €200, lecz, pomimo usilnych starań, nie udało nam się dotrzeć do sklepu, w którym można by go nabyć.

via SlashGear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona