Ważne

Więcej o tablecie Spark. Przedsprzedaż w przyszłym tygodniu


Kilka dni temu informowaliśmy Was o debiucie tabletu działającego w oparciu o system Linux – 7-calowym Sparku. Od tamtego czasu jego twórcy, chcąc skorzystać z szumu medialnego, jaki wywołali, dwoili się i troili, by móc zdradzić więcej szczegółów i uruchomić przedsprzedaż.

Specyfikacja zawarta w zapowiedzi Sparka nie tylko została potwierdzona, ale również rozszerzona. Obejmuje ona 7-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, system operacyjny Linux MeeGo (Mer) z interfejsem KDE Plasma Active, procesor AMLogic 1GHz z układem graficznym Mali 400, 512MB pamięci operacyjnej RAM, 4GB pamięci wewnętrznej flash, czytnik kart microSD, kamerę internetową 1,3 Mpix oraz 2 porty USB. Co więcej, istnieje szansa, że choć oprogramowanie urządzenia nie jest oparte na jądrze Androida, dzięki maszynie wirtualnej będzie można instalować na nim aplikacje napisane na system Google.

Przedsprzedaż 7-calowego tabletu Spark ruszy już w przyszłym tygodnia. Jego cena nie uległa zmianie i nadal wynosi €200. Kto się skusi?

via Engadget

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona