Sony Xperia Z4 Tablet – kolejna generacja najlżejszego tabletu już oficjalnie | Tabletowo.pl

Sony Xperia Z4 Tablet – kolejna generacja najlżejszego tabletu już oficjalnie

Dołącz do dyskusji 0

Co roku w Barcelonie podczas targów Mobile World Congress firma Sony prezentuje kolejną generację 10,1-calowego tabletu. Tym razem japoński koncern również postanowił kontynuować tradycję, dzięki czemu mogę Wam przekazać oficjalne informacje dotyczące Sony Xperia Z4 Tablet – „najcieńszym i najlżejszym tablecie” na świecie.

Sony prezentując każdy kolejny tablet chwali się właśnie, że jest to najcieńszy i najlżejszy tablet. Tu jednak trzeba sprecyzować – chodzi o 10,1-calowe urządzenia, bowiem faktycznie najsmuklejszy jest Dell Venue 7800, który ma 6 mm grubości – Xperia Z4 Tablet: 6,1 mm. Urządzenie waży 389 g (vs 439 g w Xperia Z2 Tablet).

Pod względem wzornictwa, patrząc na zdjęcia prasowe, Sony zastosowało połączenie Xperia Z2 Tablet i Xperia Z3 Compact – są to jedynie kosmetyczne poprawki w odpornym na zalania sprzęcie (IP68). Dużo lepiej jest natomiast, jeśli weźmiemy pod uwagę specyfikację.

Otóż Xperia Z4 Tablet oferuje przede wszystkim procesor Qualcomm Snapdragon 810 z Adreno 430 i 3GB pamięci wewenętrznej, a treści wyświetla na 10,1-calowym wyświetlaczu Triluminos 2K. Urządzenie posiada aparat 8 Mpix, kamerkę 5 Mpix, 32GB pamięci wewnętrznej rozszerzalnej za pomocą slotu kart microSD oraz akumulator o pojemności 6000 mAh, oczywiście z możliwością korzystania z trybu oszczędzania energii Stamina. Całość działa pod kontrolą Androida w wersji 5.0 Lollipop.

Do sprzedaży trafią dwie wersje Sony Xperia Z4 Tablet: z WiFi i z LTE. Na półkach sklepowych możemy się go spodziewać dopiero w okolicach czerwca.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona