Sony Xperia Z4 jednak pojawi się poza Japonią

W zeszłym tygodniu Sony zaprezentował kolejną odsłonę Xperii z serii „Z”. Piąta generacja nie przyniosła zbyt wielu zmian, a jej dostępność miała być ograniczona jedynie do rodzimego rynku producenta. Coś się chyba jednak zmieniło…

Reklama

Według najnowszych informacji Sony Xperia Z4 zostanie zaprezentowana na innych rynkach jako… Xperia Z3+. W sumie, w moim odczuciu, jest to dobra nazwa dla urządzenia, które przyniosło tak mało zmian. Taki model przypomina mi południowokoreańskiego producenta i nieznacznie różniące się od siebie wersje smartfonów. Pamiętacie chociażby Samsunga Galaxy S2, a potem S2 Plus? Jak dla mnie właśnie takie same różnice dostrzeżemy między Sony Xperia Z3 oraz Xperia Z4 Z3+.

Dla przypomnienia w Sony Xperia Z4/Z3+ znajdziemy 5,2-calowy wyświetlacz, ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM oraz aparaty o matrycach 20,7 i 5 Mpix. Całość dopełnia Android 5.0 Lollipop, bateria o pojemności 2930 i standardowo wodoszczelna obudowa. Wszystkie informacje o tym smartfonie znajdziecie pod tym adresem.