Sony Xperia Z4

Sony Xperia Z4 bohaterką kolejnych zdjęć

Jakiś czas temu Japończycy postanowili zaprzestać wypuszczania flagowców co pół roku. Dzięki temu pojawiła się nadzieja, że kolejne high-endy Sony będą się od siebie znacznie różnić. Jednak ostatnie przecieki unieważniają taką tezę. Szykuje się kolejna ewolucja, a nie oczekiwana rewolucja, w linii Xperia Z.

Reklama

Specyfikacja Sony Xperia Z4 będzie zbliżona do obecnych flagowców. Sercem E6553 będzie 64-bitowy układ Snapdragon 810, który nie powinien już mieć nadmiernych problemów z przegrzewaniem. Jego wiernym kompanem zostaną 3 lub 4 GB pamięci operacyjnej, z kolei na nasze dane będą dostępne 32 GB pamięci wbudowanej i, co bardzo ważne, ten smartfon ma obsługiwać karty microSD.

Ekran IPS będzie mieć przekątną 5,2 cala i rozdzielczość Full HD lub QHD – niestety nikt tego jeszcze dokładnie nie wie, a możliwe, że Japończycy wypuszczą dwa warianty swojego flagowca. Mam nadzieję, że obietnice o powiększonej baterii okażą się prawdziwe i nowa Xperia Z4 przegoni swoje poprzedniczki pod względem czasu pracy.

Reklama

Szkoda, że nowy Sony dalej będzie wyglądał tak, jak poprzednie urządzenia. Z jednej strony może to być wada, ale nie zapominajmy, że design linii Xperia jest ładny i w sumie jedyną wadą japońskich konstrukcji są zbyt duże ramki. Może w „zetce” na 2016 rok zostanie to wreszcie poprawione? Oczywiście E6553 będzie spełniała normę IP68, co jest wręcz elementem charakterystycznym tej serii. Przejdźmy zatem do równie ważnej kwestii: aparatów.

Sony Xperia Z4 otrzyma dwa aparaty: tylny 20,7 Mpix oraz przedni 5 Mpix. Dzięki temu, że do sieci trafiło zdjęcie, wykonane podobno przez model E6553, możemy już sporo na jego temat powiedzieć. Spodziewamy się, że ten high-end otrzyma matrycę główną po swoich poprzedniczkach. Zatem dalej będziemy mieć do czynienia z sensorem IMX220 o rozdzielczości 20,7 Mpix, która aktualnie, na tle konkurencji, nie wypada już świetnie. Liczę, że jednak w finalnym urządzeniu znajdziemy IMX230.

W dodatku Japończycy ponownie zastosują pojedynczą lampę doświetlającą oraz cyfrową stabilizację. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego Sony Xperia Z4 nie będzie miała OIS – możliwe, że Lumie i nowe Samsungi Galaxy zostawią „zetkę” w tyle. Według plotek znacznej poprawie ma ulec oprogramowanie.

Poniżej możecie zobaczyć zdjęcie z Xperii Z4 (wykonane przy ISO 50).

Sony Xperia Z4

Jestem ciekaw czym Sony będzie miał zamiar zachęcić ludzi do kupna Xperii Z4. Jeżeli dalej będzie bardzo podobna do poprzedniczek, dział mobilny Japończyków ponownie może być na minusie. Myślę, że już czas na większe zmiany w high-endzie. Cała nadzieja w wersji Compact – możliwe, że jedynym flagowcu z małym ekranem.

Reklama