Dobre wiadomości dla posiadaczy Xperii XZ Premium – Netflix w HDR | Tabletowo.pl

Dobre wiadomości dla posiadaczy Xperii XZ Premium – Netflix w HDR

Dołącz do dyskusji 0

Netflix przebojem wdziera się na polskie salony VOD. Korzystamy z niego w domu, na telewizorze, na laptopie czy pececie bądź tablecie, a czasem i na smartfonie. I tutaj do gry wkracza flagowa Xperia XZ Premium, dla której Netflix odblokował materiały w standardzie HDR.

Rynek nie oferuje zbyt wiele smartfonów, które na dziś dzień wspierałyby tryb HDR w ramach Netflixa. Na dobrą sprawę, do tej pory monopol na tego typu usługi miał LG G6. Nawet Samsung Galaxy S8 nie mógł liczyć na podobne rarytasy. Dość niespodziewanie, to Japończycy dołączyli do wyścigu, pozyskując potężnego sojusznika w postaci Netflixa.

Na dobrą sprawę, ekran korzystający z dobrodziejstw rozdzielczości 4K aż prosił się o tego typu zastosowania. Użytkownicy smartfona powinni być więc zadowoleni, że gigant usług VOD podziela tę opinię. Wsparcie dla wideo z HDR-em oznacza dwie rzeczy, pośród których tylko jedną z nich jestem w stanie uznać za typową „wartość dodaną”, a jest nią oczywiście bajeczna wręcz paleta barw i żywe jak nigdy wcześniej kolory. Na dobrą sprawę, HDR może czasem dawać więcej, aniżeli podwyższony klatkaż, który i tak potrafi zdziałać z materiałem wideo istne cuda. To pokazuje, jak potężne narzędzie dostali właśnie w swoje dłonie posiadacze flagowej Xperii XZ Premium.

Jest jednak druga strona tego medalu. A ta wiąże się już z ograniczeniami technicznymi. Po pierwsze, nie będzie zabawy z HDR-em bez szybkości transmisji wyższej aniżeli 25 mb/s, po drugie zaś, z oczywistych względów trzeba dysponować konkretną paczką danych, jeśli zamierzacie oglądać filmy korzystając z transferu danych. Nie każdy abonament daje tutaj pełen komfort i zapewne wielu z Was będzie co jakiś czas nerwowo zerkać na ilość wykorzystanego transferu.

Jeśli jednak spełniacie wszystkie wymogi „techniczne”, jesteście spokojni o transfer lub po prostu jesteście w zasięgu Wi-Fi, po prostu włączcie na Waszych Xperiach XZ Premium Netflixa, w ustawieniach jakości wideo tapnijcie na „wysoka” i cieszcie się pięknymi, żywymi kolorami. Przed zdecydowaną większością posiadaczy smartfonów dostępnych na rynku ;)

źródło: androidpolice

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona