Xperia XZ Premium z bardzo kiepskim wynikiem w DxOMark Mobile. To koniec „przyjaźni” z Sony? | Tabletowo.pl

Xperia XZ Premium z bardzo kiepskim wynikiem w DxOMark Mobile. To koniec „przyjaźni” z Sony?

Dołącz do dyskusji 0

Osobiście odnoszę wrażenie, że ranking DxOMark Mobile zaczął być ostro krytykowany po wyjątkowo dobrej ocenie Xperii Z5, choć w opinii sporej grupy użytkowników smartfon na nią nie zasługiwał. Później kolejne modele Sony również otrzymywały dużo punktów – Xperia X Performance dostała ich na przykład 88, czyli tyle samo co Galaxy S7 Edge i HTC 10. Ostatnimi czasy coś się zaczęło jednak „psuć”, ponieważ Xperii XZ przyznano 87 punktów (identycznie jak Xperii Z5), a teraz Xperii XZ Premium jeszcze mniej. Czyżby więc definitywny koniec „przyjaźni” z Sony?

Na początku muszę jednak sprostować, że nie można wyników Xperii Z5Xperii X Performance i Xperii XZ bezpośrednio porównywać z oceną Xperii XZ Premium, ponieważ ta ostatnia została przetestowana według zupełnie nowych kryteriów, których wprowadzenie DxOMark Mobile ogłosiło niedawno. Z tego też powodu stary ranking całkowicie znikł ze strony internetowej (chociaż do poszczególnych testów da się jeszcze dostać, choćby przez wyszukiwarkę Google).

Mimo wszystko Xperia XZ Premium wypadła w teście ekipy z DxOMark Mobile – delikatnie mówiąc – niespecjalnie korzystnie. Smartfon łącznie otrzymał 83 punkty (82 za zdjęcia i 84 za filmy). W przypadku fotografii wynik zaniżyły przede wszystkim kiepski zoom i słaby efekt bokeh, czyli elementy, które dodano w nowym schemacie punktowania. Ocenę wideo podwyższył natomiast innowacyjny tryb super-slow motion, czyli możliwość okresowego rejestrowania 960 klatek na sekundę.

fot. DxOMark Mobile

A jak wypada Xperia XZ Premium na tle konkurencji? Niestety też nie najlepiej. Aktualnymi liderami nowego rankingu są iPhone’y 8 Plus i 8 z (odpowiednio) 94 i 92 punktami. Dalej, z 90 punktami, mamy Google Pixel i HTC U11, a następnie kolejne iPhone’y, 7 Plus i 7 (odpowiednio 88 i 85 punktów). Dopiero za nimi ulokował się smartfon Sony. I wkrótce na pewno spadnie jeszcze niżej, kiedy ekipa z DxOMark Mobile sprawdzi możliwości fotograficzne m.in. Galaxy Note 8 i iPhone’a X.

fot. DxOMark

Polecamy również:

Sony tłumaczy się z problemów z aparatem w Xperii XZ Premium i Xperii XZs

Recenzja Sony Xperia XZ Premium – co poza Super Slow Motion?

iPhone 8 i iPhone 8 Plus deklasują konkurencję w rankingu DxOMark Mobile

Źródło: DxoMark Mobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona