Sony Xperia X i Xperia X Compact dostają Androida 7.0 Nougat 20

Sony Xperia X i Xperia X Compact dostają Androida 7.0 Nougat

Kolejni użytkownicy smartfonów Sony mają powody do radości – tym razem Android 7.0 Nougat trafia do właścicieli Xperii X oraz Xperii X Compact.

Co ciekawe, oba urządzenia nie zadebiutowały w tym samym czasie. Xperię X zaprezentowano w lutym, zaś Xperię X Compact we wrześniu 2016 roku. Mimo to, Sony zdecydowało się udostępnić im aktualizację do Androida 7.0 Nougat za jednym zamachem.

Aktualnie trafia ona na modele o oznaczeniach kodowych F5121 (Xperia X), F5122 (Xperia X Dual SIM) i F5321 (Xperia X Compact). Najnowsza wersja oprogramowania nosi numer 34.2.A.0.266. Obecnie możliwość jej pobrania i zainstalowania zgłaszają użytkownicy w Australii, Rosji, Turcji, Tajlandii, Wietnamie i na Bliskim Wschodzie. Jest jednak tylko kwestią czasu, aż aktualizacja pojawi się również w Europie.

Xperia X i Xperia X Compact to już kolejne smartfony Sony, które otrzymały Androida 7.0 Nougat. Wcześniej dostały go Xperia X Performance i Xperia XZ. Co więcej, producent zapowiedział ostatnio, że jako pierwszy udostępni swoim sprzętom aktualizację do Androida 7.1.1 Nougat.

Źródło: Sony Blog