Sony Xperia X Premium otrzyma najjaśniejszy wyświetlacz na rynku | Tabletowo.pl

Sony Xperia X Premium otrzyma najjaśniejszy wyświetlacz na rynku

Dołącz do dyskusji 0

Na targach MWC 2016 Sony zaprezentowało trzy modele z serii X (Xperię X, Xperię X Performance i Xperię XA), która ma zastąpić flagową linię Z (nie będzie bowiem Xperii Z6). Na rynku ma się jednak pojawić również Xperia X Premium (jako bezpośredni następca Z5 Premium). Japończycy ponownie chcą sprawić, aby model z tym dopiskiem wyróżnił się na tle całej konkurencji.

Xperia X Premium zostanie wyposażona w 5,5-calowy ekran Whitemagic LCD o rozdzielczości Full HD (1080×1920), który umożliwi wyświetlanie treści HDR (High Dynamic Range). Ma się on charakteryzować jasnością na poziomie 1000 nitów w trybie podstawowym, ale wartość ta może „podskoczyć” w określonych warunkach nawet do 1300 nitów! Dla porównania, w Samsungu Galaxy S7 współczynnik ten wynosi maksymalnie 855 nitów, a w Xiaomi Mi 5 600 nitów.

Ekran w Xperii X Premium wyświetli ponad miliard kolorów (gdzie standardem jest około 16 milionów), a trzy podstawowe barwy (czerwony, zielony i niebieski) będą miały aż 1024 odcieni (a nie tylko 256, jak ma to miejsce w innych matrycach). Kontrast wyniesie 1:2000, a współczynnik odświeżania do 120 Hz (jak w telewizorach UHD klasy premium).

W kwestii specyfikacji technicznej Xperia X Premium ma być podobna do Xperii X Performance. Na jej wyposażeniu znajdzie się więc m.in. czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 z układem graficznym Adreno 530, 3 GB RAM. MicroUSB zastąpi natomiast USB Typu C – dla szybszej transmisji materiałów HDR.

*Na zdjęciu wyróżniającym Sony Xperia Z5 Premium

Źródło: PhoneRadar

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona