Xperia X (2017) może być dowodem na to, że smartfony Sony jednak nie muszą mieć tak grubych ramek

Sony jest jednym z niewielu producentów, którzy za nic mają panujące trendy i uparcie trzymają się opracowywanego latami designu. W przypadku tej marki, jednym z jego charakterystycznych elementów są grube ramki nad i pod wyświetlaczem. Xperia X (2017) może być jednak pierwszym (długo wyczekiwanym) smartfonem, który okaże się pod tym względem „inny” – w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

W sieci pojawiło się bowiem pierwsze zdjęcie, przedstawiające następczynię Xperii X (2016). To znaczy pewności nie ma, że tak jest, aczkolwiek – jak to czasami mówią – seems legit (z ang. wygląda wiarygodnie). Do tego, opublikował je serwis, który cieszy się całkiem niezłą opinią i ostatnimi czasy jest dość często cytowany.

Reklama

Uznajmy więc, że widoczny powyżej smartfon to rzeczywiście nowa Xperia X (tak bowiem rzecze też napis obok urządzenia). Nie trzeba się zbyt długo wpatrywać w zdjęcie, aby zauważyć, że pod względem designu jest ona bardzo podobna do flagowej Xperii XZ. Z jedną (główną) tylko różnicą – ramki pod i nad ekranem są naprawdę cienkie (jak na Sony). Czyżby więc (w końcu) Japończycy wysłuchali powszechnych narzekań i postanowili spełnić oczekiwania użytkowników? Nie ukrywam, że osobiście mam nadzieję, że jest to prawda.

Co ciekawe, dotychczasowe doniesienia na temat nowych smartfonów Sony sugerują, że Xperia X (2017) może być pod tym względem „odosobniona”. Opublikowane bowiem niedawno rendery Xperii XA (2017) nie pozostawiają złudzeń – następczyni Xperii XA (2016) także będzie miała „pas startowy” nad i pod ekranem.

Źródło: slashleaks przez GSMArena