Android 4.4 KitKat dla Sony Xperia Tablet Z już wkrótce

Sony Xperia Tablet Z dostanie Androida 4.4 KitKat. Ale najpierw 4.3 Jelly Bean

Android 4.4 KitKat dla Sony Xperia Tablet Z już wkrótce

Równo tydzień temu firma Google oficjalnie zaprezentowała nowości, które możemy znaleźć w najnowszej wersji jej systemu i tym samym zapowiedziała, że w najbliższych tygodniach Android 4.4 KitKat trafi na pierwsze urządzenia mobilne. W pierwszej kolejności aktualizacji doczekają się oczywiście produkty z serii Nexus, wśród nich: Nexus 4, Nexus 7 2013 i Nexus 10. Co z urządzeniami pozostałych producentów? Dziś na ten temat wypowiedziało się Sony. Zacznijmy jednak chronologicznie, od starszej edycji systemu, Androida 4.3 Jelly Bean.

Na oficjalnym blogu japońskiego koncernu można znaleźć informację, że w najbliższych tygodniach (na początku przyszłego miesiąca) aktualizacji do Androida 4.3 doczeka się Xperia Tablet Z. Oprócz niego z najnowszej „żelki” będą się mogły cieszyć smartfony: Xperia Z, Xperia ZL, Xperia ZR, Xperia SP, Xperia Z1, Xperia Z Ultra, jak również Xperia T, Xperia TX i Xperia V.

Teraz kolei na Androida 4.4 KitKat. Tą wersję systemu mają otrzymać przede wszystkim: Xperia Tablet Z, Xperia Z, Xperia ZL oraz Xperia Z1.

Konkretne terminy, niestety, nie zostały podane.

źródło