Sony z odsieczą dla wielbicieli małych smartfonów – Xperia 4 może zastąpić linię Compact | Tabletowo.pl

Sony z odsieczą dla wielbicieli małych smartfonów – Xperia 4 może zastąpić linię Compact

Dołącz do dyskusji 0

Od razu wyjaśnijmy jedną rzecz: co obecnie rozumiemy przez termin „mały smartfon”? Niegdyś kojarzył się on tylko z urządzeniami z ekranem o przekątnej nieprzekraczającej 5 cali. Teraz jednak, stosunkowo kompaktowe potrafią być smartfony z większym wyświetlaczem, o ile ich ramki są naprawdę minimalne. I w tym kierunku może uderzyć Sony.

Premiera Xperii 1 oraz Xperii 10 pozostawiła nas z pustymi rękami, jeśli chodzi o linię Compact, która najwyraźniej została przez Japończyków wygaszona. Tak małe smartfony jak Xperia XZ2 Compact nie pojawią już się w ofercie tego producenta, ale za to mogą wyłonić się inne. Pojawiły się pogłoski, że seria Compact powstanie z popiołów w innej formie – jako Xperia 4.

Idea Xperii 4 jest prosta: zachowaj szerokość obudowy starszych Xperii Compact, ale wydłuż ekran do proporcji 21:9. Prawie wszystkie „małe” Xperie miały ekrany o proporcjach 16:9, z wyjątkiem ostatniej, w której pokuszono się o zastosowanie wyświetlacza wykrojonego w proporcjach 18:9. Również grubość urządzenia zostanie znacząco zmniejszona, z 12,1 mm w modelu XZ2 Compact do 8,3 mm.

Taki zabieg może być naprawdę ciekawy – osobiście nie lubię nazbyt szerokich smartfonów, a i nie przepadam też za rozrastaniem się przekątnych ekranów w nieskończoność, więc Sony zdobyło właśnie moją uwagę.

Jedynym problemem, jaki może się pojawić w związku z Xperią 4, będzie jej specyfikacja. Sony może nie zdecydować się na zastosowanie w tym modelu najszybszego procesora Qualcomma, a zamontować w nim Snapdragona 710. To trochę wbrew tradycji, zgodnie z którą wszystkie Compacty były zmniejszonymi wersjami flagowych Xperii Z i XZ.

Na razie nie są to potwierdzone informacje, więc trzeba je traktować z odpowiednim dystansem. Osobiście z otwartymi ramionami przyjąłbym mniejszą Xperię w ofercie Sony. Testowanie takiego „wciągniętego” smartfona o nieprzesadzonych gabarytach, byłoby na pewno ciekawe.

źródło: sumahoinfo przez GSMarena
na zdjęciu głównym: Sony Xperia 10 i 10 Plus

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona