Misja wykonana: mimo znacznie mniejszych przychodów Sony udało się wypracować całkiem spory zysk | Tabletowo.pl

Misja wykonana: mimo znacznie mniejszych przychodów Sony udało się wypracować całkiem spory zysk

Dołącz do dyskusji 0

Raport finansowy Sony za pierwszy kwartał 2017 roku pokazuje jasno, że dział mobilny na dobre zażegnał kryzys i wyszedł na prostą. Ba, nawet zaczął przynosić zyski. A jeszcze rok temu było naprawdę źle.

W pierwszym kwartale 2017 roku dział mobilny Sony wygenerował przychody w wysokości 759,1 miliardów jenów (6,778 miliarda dolarów amerykańskich). W porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej jest to mniej o 32,7%. Wtedy bowiem wyniosły one 1,1275 bilionów jenów.

To jednak tylko jedna strona medalu. O wiele lepiej jest, gdy spojrzymy na zyski operacyjne.W pierwszym kwartale 2017 roku wyniósł on bowiem 10,2 miliarda jenów (91 milionów dolarów amerykańskich). Dla porównania, w analogicznym okresie rok wcześniej dział mobilny Sony odnotował stratę operacyjną w wysokości 61,4 miliarda jenów. Zaskakujące, prawda?

Powyższe doskonale pokazuje, jak dobrze Japończycy poradzili sobie z kryzysem, który ich niedawno dotknął. Ograniczyli znacznie portfolio, wycofali z się z nierentownych rynków i skupi na smartfonach klasy premium, ponieważ zysk z ich sprzedaży jest największy. Teraz może być już tylko lepiej.

*Na zdjęciu wyróżniającym Sony Xperia XA (pod linkiem znajdziecie jej recenzję)

Źródło: Sony

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona