Sony WF-1000XM3

Nareszcie, Sony po dwóch latach zaprezentuje następcę świetnych słuchawek WF-1000XM3

Jeśli w ciągu ostatnich dwóch lat szukaliście słuchawek True Wireless, nie mogliście nie natknąć się na wzmiankę o Sony WF-1000XM3. Te godne polecenia budsy zyskają wkrótce następcę.

Sony WF-1000XM3 to wciąż solidny sprzęt

Jako były właściciel pary słuchawek Sony WF-1000XM3, jestem w stanie polecić je każdemu, kto poszukuje wybitnych pchełek TWS (True Wireless). Osobiście pożegnałem się z nimi tylko dlatego, że zdecydowanie bardziej odpowiadają mi słuchawki Bluetooth połączone ze sobą kablem. Muzycznie, a zwłaszcza na polu aktywnej redukcji szumów, „tysiączki” przewyższały praktycznie każdy inny model słuchawek TWS.

Czas jednak płynie nieubłaganie, i WF-1000XM3, jako już niemal dwuletni model, zaczyna powoli się starzeć. Najwyższy więc czas na zaprezentowanie jego następcy.

Sony WF-1000XM3

WF-1000XM4 na pierwszym zdjęciu

W sieci pojawiła się marnej jakości fotografia, przedstawiająca pudełko jeszcze niezaprezentowanych słuchawek Sony WF-1000XM4. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę możliwość, że mamy do czynienia z mistyfikacją, ale zdjęcie wydaje się nie być spreparowane.

Obraz jest mocno zamazany, ale można dostrzec kilka charakterystycznych elementów – logo producenta i część douszną, która najwyraźniej wykonana jest z grubszej pianki z pamięcią kształtu. Wyróżniająca się, okrągła część w złotym kolorze może ukrywać mikrofon.

Sam kształt słuchawki różni się nieco od tego, do którego przyzwyczaiły nas WF-1000XM3 – jest bardziej pękaty i zwarty. Paradoksalnie (przynajmniej w moim odczuciu) sprawiają wrażenie mniej masywnych od aktualnego modelu. Może to czas na zrzucenie kilku zbędnych gramów?

Nie mamy na razie żadnych informacji na temat daty premiery nowych słuchawek Sony. Spodziewałbym się ich gdzieś w okolicy lipca – Sony WF-1000XM3 zadebiutowały bowiem latem.