Sony Tablet P to nowa nazwa Sony S2 | Tabletowo.pl

Sony Tablet P to nowa nazwa Sony S2

Dołącz do dyskusji 0

Od początku było wiadomo, że nazwy tabletów Sony – S1 i S2 – są jedynie nazwami kodowymi, które ulegną zmianie w momencie rynkowego debiutu. Nie tak dawno poznaliśmy rzekomo oficjalną nazwę pierwszego z nich – Sony Tablet S (S1), natomiast dziś możemy Wam przekazać więcej informacji odnośnie Sony Tablet P (S2).

Urządzenie jest dość nietypowym tabletem, ponieważ znajdują się w nim dwa ekrany o przekątnej 5,5″. Zasilane jest dwurdzeniową Tegrą 2 o taktowaniu 1GHz, posiada 512MB RAM, 4GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć przez karty SD, kamerkę 0,3 Mpix (a nie, jak wcześniej informowano, 3 Mpix), 4G i WiFi. Na uwagę zasługuje waga modelu, wynosząca 370 g (przy 600 g w przypadku Sony Tablet S).

Warto zauważyć, że Sony Tablet S ma być ciekawszą propozycją – ma mieć 1GB pamięci RAM oraz 16GB lub 32GB pamięci wewnętrznej, natomiast kamerka także ma mieć rozdzielczość 0,3 Mpix. Przekątna jego wyświetlacza to 9,4″, a rozdzielczość – 1280 x 768 pikseli.

W dalszym ciągu nie wiadomo pod kontrolą której wersji Androida będzie pracował Sony Tablet P. Wcześniejsze spekulacje sugerowały obecność Honeycomb w wersji 3.1, aczkolwiek bardzo prawdopodobne jest, iż ostatecznie wyjdzie  z 3.2.

Wciąż nie znamy żadnych konkretów na temat rynkowej premiery tabletu (choć spodziewamy się jej we wrześniu) ani jego ceny.

źródło

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona