konsola Sony PlayStation 4 Pro
Sony PlayStation 4 Pro

Sony obniżyło ceny subskrypcji Playstation Now nawet o 50%

Streaming gier ma potencjał, mimo że nadal korzysta z niego zaledwie ułamek graczy. Na rynku ciągle pojawiają się nowe serwisy, jak na przykład ostatnio Stadia od Google. Również największy rywal Sony – Microsoft – przygotowuje się na tego typu rozwiązania ze swoim xCloud. Najwyraźniej Japończycy chcą jeszcze bardziej umocnić swoją pozycję w tym segmencie, bowiem właśnie zdecydowali się obniżyć ceny subskrypcji PlayStation Now.

Streamowanie gier powoli zaczyna stawać się prawdziwą alternatywą dla posiadania potężnej maszyny mogącej zapewnić nam świetną jakość obrazu. Co prawda na korzystanie z tego typu usług nadal decydują się nieliczni, a do tego streaming wciąż ma swoje sztandarowe minusy, jak na przykład wysokie opóźnienia. Mimo wszystko dla tych nielicznych użytkowników strumieniowanie gier jest czasem jedynym wyjściem, aby móc zagrać w dane gry tam, gdzie chcą. Jest też ciekawą opcją, gdy chcemy zagrać w najciekawsze ekskluzywne gry z danej platformy, nie kupując przy tym żadnego sprzętu.

Reklama

PlayStation Now, które i tak dobrze radzi sobie na tle swoich rywali, od teraz jeszcze bardziej będzie kusić użytkowników. Koszty wszystkich subskrypcji zmieniły się w następujący sposób:

  • Subskrypcja miesięczna – 19,99$ -> 9,99$,
  • Subskrypcja kwartalna – 44,99$ -> 24,99$,
  • Subskrypcja roczna – 99,99$ -> 59,99$.
Nowe gry dostępne w PlayStation Now / PlayStation

Oprócz zmiany cen, do serwisu zostaną dodane kolejne gry. Są to: najnowszy God of War, Grand Theft Auto V, inFAMOUS Second Son i Uncharted 4: A Thief’s End. Wszystkie będą dostępne dla graczy aż do 2 stycznia 2020 roku.

Playstation Now nadal nie jest dostępne w Polsce, lecz Sony powoli wprowadza usługę do kolejnych krajów Europy, więc w końcu powinna zawitać i u nas. Być może otrzymamy ją wraz z premierą PlayStation 5. Do tego czasu niestety będziemy musieli poczekać. Mimo wszystko dobrze widzieć, że rywalizacja na rynku gier doprowadza do kolejnych obniżek.

Źródła. PlayStation