Nowe informacje o Google Stadia – VR, kontroler i zasady posiadania gier

Google ujawnia coraz więcej szczegółów odnośnie swojej usługi strumieniowania gier. Tym razem na stronie Google Stadia pojawiła się zakładka FAQ, z której można wyczytać kilka nowych informacji na temat tego ciekawego projektu. Czego nowego się zatem dowiedzieliśmy?

Krótkie przypomnienie: Stadia to usługa streamingu gier od Google, która zadebiutuje jeszcze w tym roku w 14 krajach… Wśród nich nie znajdziemy niestety Polski. Minimalne wymagania to 10 Mbps, które pozwolą na granie w 720p w 60 klatkach na sekundę z dźwiękiem stereo. Po więcej szczegółowych informacji odsyłam Was do tekstu Macieja, w którym przyjrzał się on dokładnie zapowiedzi tej usługi.

Google Stadia – nowa platforma do gier od Google, mocniejsza od Xboxa One X!

Tymczasem Google opublikowało Stadia FAQ, dzięki czemu dowiedzieliśmy się kolejnych kilku nowych ciekawych rzeczy.

Po pierwsze, do naszego konta Stadia będziemy mogli przypisać jednocześnie do czterech padów Stadia Controller, co pozwoli na grę w lokalnym trybie wieloosobowym. Oczywiście nie zabraknie również gry po sieci z innymi graczami. Specjalny kontroler od Google będziemy mogli połączyć przy pomocy kabla USB także do komputera, telefonu i tabletu — będzie on wtedy wykrywany przez urządzenia jako kontroler USB HID.

Kolejną ważną informacją jest to, że po anulowaniu subskrypcji Stadia Pro po ponownym wykupieniu abonamentu nasze postępy w grach zostaną zachowane i będziemy mogli kontynuować rozgrywkę.

Wielu potencjalnych użytkowników interesowała kwestia dostępności gier po wycofaniu jakiegoś produktu przez wydawcę — Google uspokaja, że gry które zakupimy, będą w pełni do nas należeć i nawet po wycofaniu jakiegoś produktu ze sklepu Stadia gracz, który wcześniej zakupił dany tytuł, nadal będzie miał do niego dostęp.

W końcu Google musiało odnieść się też do planów wobec rozrywki w wirtualnej rzeczywistości w Stadia. Nie ma bowiem co ukrywać, że strumieniowanie gier VR po sieci mogłoby w prosty i szybki sposób spopularyzować tę na razie jeszcze niszową gałąź rozrywki. Firma jednak nie ma żadnych informacji na ten temat, więc jest to jednoznaczny sygnał, że w najbliższej przyszłości nie ma co się spodziewać tej funkcji w Stadii.

Google Stadia: lista krajów i cennik oraz zapowiedź Baldur’s Gate 3

Źródło: Stadia FAQ