To Wam się nie spodoba: Sony szykuje smartfon bez 3,5 mm złącza słuchawkowego | Tabletowo.pl

To Wam się nie spodoba: Sony szykuje smartfon bez 3,5 mm złącza słuchawkowego

Dołącz do dyskusji 0

Czy nam się to podoba, czy nie, kolejni producenci wypuszczają smartfony bez 3,5 mm złącza słuchawkowego. Niektórzy, jak Apple, poszli na całość, inni zaś, jak Huawei, dopiero zaczynają to robić (zob. Mate 10 Pro). Teraz okazuje się, że na podobny krok zdecydowało się również Sony.

FCC (Federalna Komisja Łączności) certyfikowała nowy smartfon japońskiego producenta, i chociaż na razie nie wiadomo, o jakim konkretnie modelu tu mowa, to jedno jest pewne – urządzenie nie będzie miało 3,5 mm złącza słuchawkowego. Sugeruje to bowiem co najmniej kilka rzeczy.

Na pierwszym schemacie widać, że od portu USB Typu C odchodzi kabel z dwoma końcówkami i jedna z nich prowadzi do zestawu słuchawkowego. Na drugim natomiast oznaczenia zaplanowano w miejscu, w którym zwykle Sony umieszcza 3,5 mm jacka – dotychczas znajdowały się one na jednej z krawędzi. W tabeli mamy z kolei informację, że jedno złącze łączy w sobie funkcję portu do ładowania i audio jacka.

To jednak nie koniec informacji, jakich dostarcza nam FCC. Amerykańska agencja podaje również, że ten smartfon Sony wyposażono w wyświetlacz o przekątnej 5,7 cala, a całe urządzenie ma wymiary 152,79×72,42 mm. Na razie nie wiadomo, jakie proporcje będzie miał ekran, lecz naturalnie pojawiają się głosy, że 18:9 (2:1). Dzięki temu producent mógłby zwęzić ramki dookoła panelu. Należy bowiem zauważyć, że certyfikowany sprzęt ma większy wyświetlacz, a mimo to jest mniejszy niż Xperia XZ Premium z 5,5-calowym ekranem (155×77 mm).

Na razie nie wiadomo, pod jaką nazwą zadebiutuje opisywany powyżej smartfon, ale najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się Xperia XZ Pro, której premiery spodziewamy się w trakcie targów MWC 2018. A dokładniej 26 lutego, bowiem na ten dzień, na godzinny poranne, Sony zaplanowało swoją konferencję.

Źródło: FCC przez XperiaBlog

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - mega okazje!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona