Sony S1 i S2 oficjalnie! Nadchodzi rewolucja?

Sony S1 i S2 oficjalnie! Nadchodzi rewolucja? 20

Bój się Apple.
Bój się Motorolo.
Bój się Samsungu.
Bój się LG.
Bój się HTC.
Bój się każdy inny producencie, który zdecydował się na wejście na rynek z tabletem internetowym.
Sony wchodzi do gry z modelami S1 i S2, które mają szansę stać się największymi hitami tego roku.

Słyszeliśmy plotki, widzieliśmy rysunki, dostaliśmy nawet wstępną specyfikację pierwszych tabletów SonyS1 i S2. Jednak dziś, na konferencji w Tokyo, japoński koncern zaprezentował oba urządzenia – z oficjalną specyfikacją i ostatecznym designem.

Oba tablety pracują pod kontrolą systemu Android 3.0 Honeycomb i cechują się wyjątkowym designem. Pierwszy z nich, Sony S1, to urządzenie z 9.4-calowym ekranem dotykowym, aparatem cyfrowym, kamerką internetową i wywiniętą do tyłu obudową. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkowanie S1 przypomina czytanie prawdziwej gazety.

Pod maską tabletu znajduje się Nvidia Tegra 2, a na system Android nałożono interfejs graficzny, który określono jako „Szybki i Płynny”. Wraz z nim dodano również nową przeglądarkę, „Swift”, oraz funkcję obsługi wszystkich telewizorów i innego sprzętu Sony dzięki wbudowanemu portowi podczerwieni. S1 wyposażono również we wsparcie dla serwisu Qriocity (o czym pisaliśmy wcześniej) oraz pakietu PlayStation Suite. Znaczy to, że tablet Sony jest drugim, po Sony Ericssonie Xperii Play, urządzeniem przenośnym sygnowanym logo PS.

Sony S2 to urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Fakty pokryły się z tym, o czym słyszeliśmy i co widzieliśmy wcześniej, więc tablet ten naprawdę składa się z dwóch ekranów i designem lekko przypomina mydelniczkę. Oba ekrany S2 mają po 5.5-cala i rozdzielczość 1024 x 480 pikseli. Sony, aby w pełni wykorzystać nietypową budowę urządzenia, zaprojektowało specjalny, przypominający książkę, interfejs aplikacji e-mail, czytnika e-booków i innych.

Sony S1 i S2 będą wyposażone w moduł 3G/4G i znajdą się w sprzedaży już tej jesieni.

Z przyjemnością zapraszam do zajrzenia do galerii zdjęć z prezentacji i renderów tabletów Sony oraz obejrzenia krótkiego filmu prezentującego oba urządzenia.

Czekamy z niecierpliwością na dokładną specyfikację techniczną S1 i S2. Ilość pamięci RAM i rdzenie procesora mają duże znaczenie dla dzisiejszego, świadomego klienta. Wątpię jednak, aby Sony nas rozczarowało i wierzę, że w tabletach tego koncernu znajdziemy sprzęt z najwyższej półki. Unikalny design, świetna nakładka graficzna na Androida i gry z PlayStation? Dla mnie bomba!

źródło
źródło