Sony REON POCKET
REON POCKET (źródło: Sony)

W te upały chyba każdy z chęcią kupiłby to maleństwo firmowane przez… Sony

Można lubić wysoką temperaturę, lecz nawet najwięksi ciepłolubni prawdopodobnie nie wytrzymają w niej długo, jeśli nie będą mieli jakiegoś schładzacza, najlepiej podręcznego i działającego automatycznie. REON POCKET firmowany przez Sony może być zbawieniem w te najbardziej upalne dni.

Reklama

Co ciekawe, nie jest to nowy projekt. REON POCKET został zaanonsowany przez Sony blisko rok temu. Jak podaje producent, zrodził się on w ramach Sony Startup Acceleration Program, który m.in. wspiera startupy. Dziś gotowy produkt nareszcie trafił do sprzedaży, z czego niewątpliwie ucieszą się szczególnie ci, którzy nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z panującymi właśnie upałami. Co więcej, przyda się on też wtedy, gdy lato minie i nadejdą chłodniejsze dni.

Sony REON POCKET to podręczny klimatyzator

Urządzenie można trzymać zarówno w ręce i kierować na najbardziej rozgrzane miejsca, ale również wsadzić je do stworzonej specjalnie z myślą o nim koszulki, dzięki czemu będzie cały czas schładzało kark i okolice.

Reklama
Sony REON POCKET T-shirt
Do Sony REON POCKET stworzono dedykowany T-shirt ze specjalną kieszonką na to urządzenie (źródło: Sony)

Urządzenie waży zaledwie 89 gramów, więc nie powinno bardzo ciążyć i powodować dyskomfortu. Użytkownicy będą mogli sterować nim za pomocą dedykowanej aplikacji na Androida i iOS (do dyspozycji dostaną cztery poziomy chłodzenia) oraz ręcznie. Na boku konstrukcji znajduje się bowiem przycisk, którego przytrzymanie przez 2 sekundy powoduje uruchomienie REON POCKET.

To ostatnie może przydać się w sytuacji, gdy ktoś wyjmie sprzęt z kieszonki i weźmie go do ręki. Ponadto urządzenie da się zaprogramować tak, aby włączało się automatycznie lub według ustalonego wcześniej harmonogramu.

Według deklaracji producenta, REON POCKET jest w stanie obniżyć temperaturę nawet o 13 stopni Celsjusza, więc jest bardzo wydajny, jak na swoje gabaryty. Jednocześnie w chłodniejsze dni potrafi ją podnieść o ponad 8 stopni Celsjusza (w ciągu kwadransa), zatem jest propozycją na każdą porę roku i dla użytkowników o różnych preferencjach.

Sony REON POCKET app
REON POCKET – dedykowana aplikacja (źródło: Sony)

Sony podaje, że ten sprzęt potrafi chłodzić przez 2,5 godziny lub grzać przez ponad dwie. Wbudowaną baterię litowo-jonową ładuje się około 2,5 godziny przez port USB-C.

Jak już wspomniałem, urządzenie w końcu trafiło do sprzedaży – w Japonii należy za nie zapłacić 13000 jenów bez podatku, co jest równowartością ~480 złotych. Z kolei za 1800 jenów (~66 zł) można dokupić koszulkę (oczywiście z kieszonką) w kolorze białym lub beżowym.

Sony REON POCKET T-shirts
źródło: Sony

 1. Czy ma czynnik chłodzący czy w jakiś magiczny sposób obniża temperaturę? No jeżeli nic takiego nie ma to jedynie wiatraczek z funkcją grzania…

  1. Jakbyś chodził na fizykę w szkole to byś wiedział że jest coś takiego jak moduł Peltiera.

   1. Nie jestem fizykiem więc nie wiem co to jest i na jakiej zasadzie działa. Jeżeli to takie proste to dlaczego wcześniej nikt na to nie wpadł?

    1. Wiec jak nie wiesz co to jest i nie chcesz sobie zadać trudu aby się dowiedzieć, ja tez się nie będę rozpisywać.

     1. No i dobra sprawdziłem. Jednak na podstawowej fizyce o tym nie mówią. Także mądrzenie się nie było potrzebne. Mogłeś dać info że o to chodzi. Też mógłbym cię zagjąć na jakimś temacie co pierwszy raz w życiu słyszałeś a jednak bym się nie wymądrzał tylko dał info o co chodzi. Tak jakby ktoś o kulturze mówił ;)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama