Sony prezentuje VAIO Duo 11: 11,6-calowy ekran Full HD, Windows 8 Pro i rysik - Tabletowo.pl

Sony prezentuje VAIO Duo 11: 11,6-calowy ekran Full HD, Windows 8 Pro i rysik

Dołącz do dyskusji 0

Tabletowo.pl Sony prezentuje VAIO Duo 11: 11,6-calowy ekran Full HD, Windows 8 Pro i rysik Nowości

Nie musieliśmy długo czekać na oficjalną premierę hybrydowego komputera o nazwie Sony VAIO Duo 11. Przed kilkoma minutami zakończyła się konferencja prasowa, na której to ciekawe urządzenie ujrzało światło dzienne. Podczas konferencji prasowej ujawniono, że Sony VAIO Duo 11 pracuje w oparciu o system operacyjny Windows 8 Pro i został wyposażony w pojemnościowy, wykrywający nacisk ekran dotykowy ze wsparciem dla rysika. Dzięki tej funkcji, użytkownicy mogą robić odręczne notatki, rysować, tworzyć listy, a nawet – przy pomocy odpowiedniego oprogramowania – arkusze kalkulacyjne i wykresy.

Specyfikacja Sony VAIo Duo 11 obejmuje 11,6-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli z panelem OptiContrast, procesor Intel Core i3, i5 lub i7, 4GB lub 8GB pamięci operacyjnej RAM, dysk SSD 128GB lub 256GB, chip NFC pozwalający na dokonywanie płatności zbliżeniowych i łatwe parowanie z akcesoriami, odbiornik GPS i aparat cyfrowy z funkcją nagrywania wideo w wysokiej rozdzielczości. Całość mierzy 17,85 mm grubości (z wsuniętą klawiaturą) i waży 1,3 kg.

Tabletowo.pl Sony prezentuje VAIO Duo 11: 11,6-calowy ekran Full HD, Windows 8 Pro i rysik Nowości

Technicznie rzecz biorąc, Duo 11 nie jest tabletem internetowym, a komputerem. Podobnie jak reszta działających pod kontrolą systemu Windows 8 Pro urządzeń, wewnątrz jego obudowy kryją się podzespoły, których nie powstydziły się wysokiej klasy laptop. Jednakże wysuwana klawiatura QWERTY i ekran dotykowy sprawiają, że można zakwalifikować go jako tablet. Stąd nazwa: Sony VAIO Duo 11, czyli 11,6-calowy komputer o podwójnej naturze. Sony planuje wprowadzić urządzenie na rynek pod koniec października.

via The Verge

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona