fot. Unsplash

Sony pozytywnie zaskakuje: Android Pie właśnie ląduje na Xperii XZ2 i XZ2 Compact

Pierwsze smartfony Sony dostają właśnie słodką niespodziankę. Mowa o Xperii XZ2 i XZ2 Compact, na które stopniowo jest rozsyłany Android 9 Pie. Oprogramowanie otrzymało nr wersji 52.0.A.3.27.

fot. Chris Welch | The Verge

Aktualizacja jest właśnie rozsyłana przez OTA, więc może upłynąć jeszcze trochę czasu, zanim ujrzycie ją na ekranach swoich telefonów. Oprogramowanie musi się rozejść po wielu regionach, a to zazwyczaj chwilę trwa. Najważniejsze jest jednak, że Sony bardzo dobrze wywiązało się ze swojego zadania i już wkrótce użytkownicy obu smartfonów będą mogli korzystać z najnowszego Androida. Nie wszyscy producenci tak szybko aktualizują swoje telefony. Wyjątkiem jest chociażby Nokia, która również dba o regularne aktualizacje do najnowszej wersji Androida, jak ostatnio w przypadku modelu 7 Plus, a niedługo także kolejnych modeli.

Reklama

Aktualizacja Sony waży 1,059MB i podnosi nr wersji z 51.1.A.11.51 do 52.0.A.3.27 – oprogramowanie zawiera również najnowsze dostępne poprawki bezpieczeństwa datowane na październik bieżącego roku. Oprócz samej aktualizacji Sony dołączyło także nową wersję aplikacji aparatu, jednakże bez obsługi trybu portretowego selfie. Mimo wszystko warto pochwalić firmę, że tak szybko uporała się z aktualizacją – daje to nadzieję na przyszłość, że kolejne Xperie również zostaną bardzo sprawnie zaktualizowane do najnowszej wersji systemu.

Źródło: XPERIAblog przez The Verge