Sony Xperia L2 (fot. Sony)

Sony pamięta o Xperii L2 – grudniowe poprawki już dostępne

Pośród wielu urządzeń, jakie popełnili Japończycy, szczególne miejsce zdaje się zajmować linia L. Nie wiem, czy to aby nie najbardziej „niewidoczna” w mediach i materiałach promocyjnych grupa smartfonów z najniższej półki cenowej. Warto jednak docenić producenta za to, że wciąż pamięta o osobach, które postanowiły kupić Xperię L2.

Reklama

Niejako dla zasady pozwólcie, że przypomnę Wam specyfikację techniczną omawianego urządzenia. Debiutowało ono na rynku w 2018 roku. Producent postawił na 5,5-calowy ekran, który pracuje w rozdzielczości HD. Sercem Xperii L2 jest czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz, któremu towarzyszą 3 GB pamięci RAM i 32 GB na dane użytkownika. Oczywiście ilość miejsca możemy rozbudować przez slot microSD. Aparat ma 13 Mpix i światło f/2.0, a wielkim wyróżnikiem jest zastosowany moduł NFC. Jak na low-enda, jest to niebagatelny atut.

Reklama

Sony Xperia XA2, Sony Xperia XA2 Ultra i Sony Xperia L2 oficjalnie

Sony Xperia L2 debiutowała z Androidem 7.1 Nougat. Akumulator ma pojemność 3300 mAh. Miałem możliwość testować ten telefon i muszę uczciwie zauważyć, że zostawił on po sobie raczej pozytywne wrażenie. Japończycy świetnie zoptymalizowali soft, efektem czego budżetowiec ze stajni Sony działał całkiem dobrze. Aparat może i nie porywał, ale też nie określiłbym go mianem złego. W tym miejscu docieramy do kluczowego elementu tego wpisu: najnowszej aktualizacji oprogramowania.

Oficjalne info: te smartfony Sony dostaną Androida 10

Pewnego rodzaju ciekawostką jest to, że to właśnie Xperia L2 dostała grudniowe łatki bezpieczeństwa jako pierwsza. Soft został oznaczony jako 49.0.A.6.102 i stanowi on uaktualnienie oprogramowania, które firma wydała po raz pierwszy od września. Na ten moment nie wiadomo, aby poza optymalizacją oprogramowania producent przemycił jakieś inne, znaczące nowości. Nowa wersja Androida jest już dostępna w Polsce dla wszystkich tych, których urządzenie jest wolne od brandu operatora. Nic, tylko pobierać :)

źródło: XperiaSite