Sony ułatwi odblokowanie bootloadera | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Sony ułatwi odblokowanie bootloadera

Dołącz do dyskusji 0

Japońska korporacja postanowiła wykonać kolejny ciepły gest w stronę swoich fanów. Tym razem inżynierowie z Sony postanowili, że ułatwią odblokowanie bootloadera wszystkim tym, którzy z sobie znanych względów mają dość oficjalnego oprogramowania producenta.

Jest to kolejne już podejście Sony do bootloadera. Starzy wyjadacze być może pamiętają, że ledwie kilka lat temu w sieci funkcjonowała specjalna strona, za pośrednictwem której Japończycy oferowali już tego typu usługę. O ile się nie mylę, było to w czasach Androida Froyo oraz przepięknej Xperii Arc S.

W nowym rozdaniu Sony postanowiło podzielić się z użytkownikami specjalnie przygotowanym materiałem wideo, gdzie ciepły głos pani lektor wyjaśnia nam po kolei, jak przejść przez poszczególne etapy, aby w relatywnie szybki sposób móc cieszyć się odblokowanym bootloaderem.

Możliwość odblokowania bootloadera „na legalu” to doskonała wiadomość dla posiadaczy nieco starszych, choć mimo upływu lat posiadających świetną specyfikację urządzeń, jak chociażby Xperia Z2 czy Xperia Z3 które w mojej prywatnej opinii zasługują na Androida Nougat w co najmniej takim samym stopniu, jak Xperia Z5. Pod tym adresem, w zakładce Support Devices, odnajdziecie pełną listę wspieranych urządzeń. Jest ona wręcz imponująca, co należy dość jednoznacznie pochwalić.

Japończycy przygotowali również specjalną stronę, gdzie po podaniu naszego numeru IMEI otrzymamy dedykowany kod, który pozwoli nam szybko przejść przez całą procedurę. Jest to rozwiązanie bardzo podobne do tego, które Sony praktykowało już wcześniej. Można więc powiedzieć, że historia zatoczyła koło. 

źródło: Developer SonyMobile, Sony DevWorld

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona