Sony: od września zaczynamy aktualizować smartfony do Androida 9.0 Pie

7 sierpnia Google rozpoczął aktualizować swoje Pixele do najnowszej wersji Androida 9.0 Pie. W tym samym dniu powiadomienia o paczkach z nowym systemem zaczęły pojawiać się również na ekranach Essential Phone’ów. Machina ruszyła: kolejni producenci deklarują dołączenie do beta testów Androida Pie, a inni określają już terminy aktualizacji poszczególnych modeli.

Od wczoraj do grona osób testujących Androida 9.0 Pie dołączyli posiadacze Xiaomi Mi MIX 2S. Wewnętrzne próby rozpoczęły się również w Huawei i Honorze: modele Huawei Mate 10 Pro, Huawei P20, Honor 10 i Honor V10 mają już możliwość pobierania próbnych edycji nowego systemu Google.

Reklama

W tym samym czasie Sony zapowiada, że sześć smartfonów firmy wkrótce dostanie aktualizację do Androida 9.0. Pie. System zacznie pojawiać się na kolejnych urządzeniach Japończyków. Będą to:

Xperie te będą aktualizowane od września tego roku, a Sony zakłada, że wyrobi się z nimi wszystkimi do końca listopada. Oznaczałoby to, ze Android Pie będzie co miesiąc trafiał na dwa modele miesięcznie – to spore tempo. Najwyraźniej Sony zależy, żeby ich urządzenia miały możliwość w miarę szybkiej przesiadki na wyższą wersję systemu. Cóż, trzeba takie inicjatywy chwalić – powiadomienia o aktualizacjach zawsze są miłe dla fanów Androida.

Listę najważniejszych usprawnień, jakie Android 9.0 Pie wnosi do użytkowania systemu, znajdziecie we wpisie poniżej. Nowości nie ma może nie wiadomo jak dużo, ale niektóre z nich będą w stanie odrobinę zmienić wrażenia podczas korzystania ze smartfonów Sony (i innych też, kiedy przyjdzie pora na ich aktualizację).

https://www.tabletowo.pl/2018/08/06/google-android-9-android-pie-co-nowego-funkcje-smartfony/

źródło: GizChina