Sony nie pozbędzie się gniazda słuchawkowego ze swoich smartfonów, przynajmniej na razie | Tabletowo.pl

Sony nie pozbędzie się gniazda słuchawkowego ze swoich smartfonów, przynajmniej na razie

Dołącz do dyskusji 0

Złącze słuchawkowe to gniazdo, które niegdyś było obowiązkowym komponentem każdego nowego smartfona. Dziś zaś, kolejni producenci decydują się na nie instalowanie go w swoich urządzeniach. Odkąd Apple podjęło taką inicjatywę, wydaje się tylko kwestią czasu, kiedy wszyscy całkowicie przerzucą się na USB-C lub słuchawki bezprzewodowe. Dla wielu ulgą może być wiadomość, że Sony nie zamierza usuwać złącza jack 3.5 mm ze swoich Xperii.

Sony uznało sobie za punkt honoru promowanie swoich smartfonów jako dostarczających dźwięk w wysokiej jakości. Rozwiązania high-resolution audio, które stosuje, dla wielu są jednymi z lepszych na rynku. O ile każdy może mieć w tej materii odmienne opinie, to dla wielu dobrą wiadomością jest, że według raportu dostarczonego przez ePrice, Japończycy nie zamierzają iść za obecnym trendem i nie usuną gniazda słuchawkowego ze swoich telefonów.

Większość fanów marki nie uznałoby raczej za uczciwe przedstawianie przez Sony swoich telefonów jako świetnych urządzeń do słuchania muzyki wraz z jednoczesnym usuwaniem z nich złącza jack 3.5 mm. Raczej nie przyczyniłoby się to do poprawy ogólnych wrażeń z odsłuchu muzyki przez smartfon, zwłaszcza, jeśli oznaczałoby to dla ich użytkowników obligatoryjne zaopatrzenie się w dodatkowy kabel/przejściówkę, żeby tylko ulubione słuchawki współpracowały z telefonem.

Sony ze względu na nie najlepszą kondycję finansową, nie może sobie pozwolić na błąd w tej materii i najpewniej chce zagrać bardziej zachowawczo, tak by nie stracić potencjalnych nabywców ich przyszłych smartfonów. Czy to się opłaci? Trudno powiedzieć. Są producenci, tacy jak HTC czy Lenovoktórzy zdecydowali się nie instalować w swoich urządzeniach gniazda słuchawkowego. Nawet Samsung najprawdopodobniej postąpi tak z Galaxy S8. Tylko, że Sony chyba po prostu nie stać na taki ruch.

zdjęcie pochodzi z recenzji Sony Xperia X Compact

źródło: Xperiablog

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona