Sony nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa - szykuje kolejnego flagowca 18

Sony nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa – szykuje kolejnego flagowca

Sony, zgodnie z nową strategią, zamierza skupić się wyłącznie na propozycjach ze średniej i najwyższej półki, porzucając zupełnie segment budżetowców (wyjątkiem jest nadchodząca Xperia E5). Dzięki tej zmianie, dział mobilny ma na powrót zacząć przynosić zyski. W związku z powyższym, mogliśmy spodziewać się wypuszczenia przez Japończyków kolejnego high-enda. I taki też pojawił się właśnie w bazie GFXBench.

Sama nazwa – Sony 24UJ95LH34QX77B1 – niewiele nam mówi o przywoływanym smartfonie. Jednak już szybki rzut oka na wymienione parametry pozwala nam ocenić, z jaką propozycją mamy do czynienia. Tylko high-end mógł zostać wyposażony w czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 820 2,1 GHz z układem graficznym Adreno 530.

Pozostałe podzespoły również idealnie pasują do tej półki: 5,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1080×1920), 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej, aparat główny 23 Mpix na tyle i 13 Mpix na przodzie (co ciekawe, oba umożliwiają nagrywanie wideo w jakości 4K), NFC oraz system operacyjny Android 6.0.1 Marshmallow.

Sony Xperia Snapdragon 820 3 GB RAM 32 GB ROM

Wszystko ww. wskazuje na to, że Sony szykuje kolejnego, mocnego high-enda. Istnieje jednak możliwość, że jest to Xperia X Performance, ponieważ wszystkie podane przez GFXBench dane zgadzają się ze specyfikacją wspomnianego smartfona. Czy więc Sony planuje przeprowadzić atak klonów? Powinno wyjaśnić się to wkrótce.

*Na zdjęciu wyróżniającym Sony Xperia Z5

Źródło: GFXBench