gietki ekran oled lg

Sony może zacząć wykorzystywać ekrany OLED, począwszy od przyszłorocznych flagowców

Zgodnie z raportem japońskiej redakcji Nikkan, Sony przymierza się do premiery smartfonu z wyświetlaczem OLED. Jak to jednak z Sony bywa, firma jest dość zachowawcza i powściągliwa w przejmowaniu „najnowszych technologicznych trendów”, dlatego pierwsza Xperia z ekranem OLED miałaby pojawić się… dopiero w 2018 roku.

Reklama

Nikkan przekazuje, że OLED-owa Xperia miałaby być modelem flagowym, a Sony ma odróżnić go od konkurencji przez zastosowanie procesora o wysokiej wydajności i baterii o doskonałych parametrach, pozwalającej na długie działanie smartfonu.

Szeroko stosowane przez Samsunga panele OLED mają kilka przeważających zalet nad wyświetlaczami LCD. Różnice w kontraście obrazu czy nasyceniu kolorów nie rzucają już się w oczy aż tak bardzo, gdyż od czasu zaprezentowania tej technologii ekrany LCD zdecydowanie się poprawiły. Jednak OLED-y mogą być cieńsze od paneli LCD i znacznie bardziej od nich elastyczne. Zapewne są to powody, dla których Apple postanowiło w jednym tegorocznym iPhonie, postawić na zastosowanie ekranu OLED.

Nie jesteśmy zaskoczeni, że Sony planuje wprowadzić wyświetlacze OLED do swoich telefonów. Jednak Japończycy mają naprawdę kiepski zapłon. W czasie, gdy najwięksi gracze smartfonowego rynku powszechnie wyposażają swoje najlepsze urządzenia w Organiczne LED-ySony zamierza pokusić się o zmianę dopiero w 2018 roku. Dla branży mobilnej to całe wieki.

Zastanawiam się czasem, co by było, gdyby japońska firma była mniej konserwatywna, a wykazała się pewną dozą odwagi we wprowadzaniu nowości do swoich produktów. Niekoniecznie musiałoby to od razu przynieść zyski, a nawet mogłoby odbić się czkawką, tak jak próby LG z modularnym G5. Jednak nie można by wtedy zarzucić Sony bycia nudnym. A tak… :)

 

źródło: Nikkan przez PhoneArena