Sony chce jako pierwsze zaktualizować swoje urządzenia do Androida 7.1.1 Nougat

Niektóre smartfony, jak HTC 10, HTC One M9 czy Huawei P9, otrzymały już aktualizację do Androida 7.0 Nougat. Ba, nawet Sony udostępniło nową wersję systemu właścicielom Xperii XZ i Xperii X Performance. Szkopuł w tym, że na rynku dostępne jest już wydanie, oznaczone numerkiem 7.1.1. Aktualnie mają je tylko Google’owskie Pixele. Sony chce być jednak pierwszym, po koncernie z Mountain View, producentem, który zaktualizuje swoje sprzęty do Androida 7.1.1 Nougat.

Reklama

Japończycy w pocie czoła pracują nad aktualizacją do wersji 7.1.1 i aktualnie jest to ich najwyższy priorytet. Co więcej, nawet złożono deklarację, że Sony będzie pierwszym, po Google, producentem, który dostarczy swoim klientom Androida 7.1.1 Nougat.

Co ciekawe, brana jest jednak pod uwagę możliwość, że nie uda się wypełnić tej obietnicy. Wówczas klienci mają prawo obrzucić Sony… zgniłymi pomidorami (oczywiście nie chodzi dosłownie, tylko w przenośni). Lepiej więc, żeby Japończycy mocno się przyłożyli do roboty, bo w przeciwnym razie będą musieli zmierzyć się z krytyką i niezadowoleniem ze strony użytkowników urządzeń z logo ich firmy na obudowie.

Zwłaszcza, że konkurencja nie śpi i też już szykuje się do udostępnienia aktualizacji dla swoich sprzętów. Samsung nawet ostatnio ogłosił, że Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge od razu otrzymają Androida 7.1.1 Nougat. Najpewniej stanie się to na początku 2017 roku (a na pewno w pierwszym kwartale), więc Sony ma mało czasu. Ciekawe, kto wygra ten „wyścig”. Jak obstawiacie?

*Na zdjęciu wyróżniającym Sony Xperia X Compact

Źródło: Xperia Blog