Sony chce być firmą numer 2 na rynku tabletów. Kto?! Sony?!

Jeśli uważnie śledzicie Tabletowo to na pewno nie będzie dla Was nowością fakt, iż Sony pracuje nad własnym tabletem internetowym. Choć dotychczas informacje te pozostawały w sferze głęboko niepotwierdzonych, w końcu doczekały się oficjalnego komentarza od najbardziej zainteresowanych – od przedstawicieli producenta.

Ale o ile nie dziwią nas prace nad takowym urządzeniem, tak może nas bardzo, ale to naprawdę bardzo dziwić fakt, że Sony chce stać się numerem 2 na rynku tabletów. Śpiąca królewna, bo chyba można tak nazwać tą firmę, która przesypia najgorętszy czas dla tego typu urządzeń, chce być w samej czołówce. Czy tylko mi się to wydaje dziwne?

Reklama

Sony należy do niewielu znanych firm – zarówno z rynku laptopów, jak i telefonów komórkowych – które na CES 2011 nie zaprezentowały swojego tabletu (warto przypomnieć chociażby Nokię, której też się nie spieszy). Co więcej, nie zapowiada się na rychłą zmianę tego stanu rzeczy. I jak tu Sony zamierza wejść do czołówki, skoro króluje Apple ze swoim iPadem, Samsung z Galaxy Tab, a teraz zapowiada się na niezwykłą popularność Motoroli Xoom?

Firma Sony obrała sobie za cel, by do 2012 roku zostać drugim producentem tabletów internetowych na świecie. Kto według Sony będzie liderem rynku? Odpowiedź na to pytanie jest oczywista – Apple.

No cóż. Wypada życzyć powodzenia.

źródło, źródło