Sony (być może) wejdzie w format 18:9 | Tabletowo.pl

Sony (być może) wejdzie w format 18:9

Dołącz do dyskusji 0

W chwili, gdy LG i Samsung pokazywały swoje smartfony, które wykorzystują omawiany format, Sony stwierdziło, że miłośnicy Xperii nie mają co liczyć na podobną zmianę, ponieważ firma – jako prężnie działający gigant w branży wideo – nie zamierza wdrażać wielkiej, zorganizowanej pod kątem całej firmy zmiany formatu tylko i wyłącznie w imię odrobinę dłuższego ekranu. Wygląda jednak na to, że deklaracja była przedwczesna.

Wiele osób, które stoją za formatem 18:9 zwraca uwagę na to, że na dobrą sprawę można traktować ten właśnie format jako kompromis, ponieważ zastosowanie 18:9 w niczym nie przekreśla pełnego wsparcia dla starego, poczciwego 16:9. Po prostu niezagospodarowana przestrzeń zostanie „zapełniona” czarnymi paskami przy krawędziach ekranu, najpewniej w dokładnie taki sposób, jak to wygląda w Galaxy S8.

Plotkę o przejściu Sony na format 18:9 opieramy na firmie Japan Display, w której Sony, a także Toshiba i Hitachi, mają swoje udziały. Ekrany tworzone w fabrykach Japan Display często są montowane w nowych Xperiach, a firma właśnie ogłosiła, że do masowej produkcji wkracza 6-calowy ekran pracujący w rozdzielczości QHD.

Nowy produkt Japan Display określany jest jako wyświetlacz bezramkowy, „full-active”. Ekran korzysta z technologii Pixel Eyes JDI, co ma przekuć się na idealnie czarną czerń oraz lepszą reakcję matrycy na dotyk, gdy nasze dłonie są mokre. Serwis AndroidAuthority zwraca też uwagę na to, że tak zaprojektowany ekran ma wręcz minimalne ramki, co w pewnym sensie pozwala domniemywać, że firma zamierza wreszcie zrobić porządek z frontową taflą i charakterystycznymi pasami startowymi, które wielu osobom po prostu już się przejadły.

Sony Xperia XZ Premium, fot: tabletowo.pl

Mimo świetnie uargumentowanej, spójnej logiki oryginalnego wpisu na łamach AndroidAuthority muszę też zaznaczyć, że nie będę zdziwiony, jeśli ten wyświetlacz nie zagości w kolejnej flagowej Xperii. Sony zaskoczyło mnie więcej niż pozytywnie w kontekście ramek wyświetlacza w Xperii XA1, aby następnie zaserwować nieco mniejszą rewolucję we flagowej XZ Premium, gdzie ramki – jakby nie patrzeć – po prostu były relatywnie spore.

Chcielibyście zobaczyć flagowego bezramkowca od Sony? A może dla Was to po prostu chwilowa moda i zbędny bajer? Dajcie znać w komentarzach.

źródło: Androidauthority

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona