Snapdragon 855 już działa w pierwszym smartfonie. W Chinach zaprezentowano Xiaomi Mi MIX 3 w wersji 5G

Podczas konferencji China Mobile Global Partner, Xiaomi zaprezentowało swój pierwszy model smartfona, w którym użyto modemu X50 5G, zintegrowanego z procesorem Qualcomm Snapdragon 855. Okazał się nim odpowiednio zmodyfikowany Mi MIX 3.

Snapdragon 855 jest pierwszym seryjnie produkowanym procesorem Qualcomma, który wyposażono w modem umożliwiający transmisję danych w standardzie 5G. Sama technologia dopiero się rozwija, a operatorzy sieci w różnych krajach ledwo stawiają pierwsze kroki w budowaniu odpowiedniej infrastruktury. Jednak smartfony umożliwiające przesył z prędkością 2 Gb/s już na nas czekają.

Reklama

Urządzeniem pokazowym, którym posłużono się podczas konferencji CMGP w Chinach, był Xiaomi Mi MIX3, wyposażony w procesor Snapdragon 855. Zdaniem producenta smartfona, już w trzecim kwartale przyszłego roku, sprzęty wspierające 5G będą zaczynały zyskiwać na popularności. Spore nadzieje wiąże także z własnymi konstrukcjami.

5G w smartfonach Xiaomi ma tak naprawdę długą historię, przy czym zamkniętą za drzwiami laboratoriów. Firma utworzyła odpowiedni zespół badawczy w 2016 roku, a od tamtego czasu wciąż go rozwija. Na początku 2017 roku testowano już pierwsze jednostki z modemami 5G.

Xiaomi Mi MIX 3 w wersji 5G ma być dostępny w sprzedaży nie tylko w Chinach, ale także w Europie. Urządzenie to powinno pojawić się u nas w trzecim kwartale 2019 roku.

źródło: Blog Mi