Snapdragon 836 jednak się nie pojawi. Pytanie brzmi – co Qualcomm szykuje w zamian? | Tabletowo.pl

Snapdragon 836 jednak się nie pojawi. Pytanie brzmi – co Qualcomm szykuje w zamian?

Dołącz do dyskusji 0

Qualcomm ma dosyć dziwną tendencję do wypuszczania tego samego procesora dwa razy. Ot, Snapdragony 800 i 820 od modeli 801 i 821 różnią się tylko taktowaniem procesora, a takie przykłady można przecież mnożyć. Coraz więcej faktów zaczyna wskazywać na to, że w tym roku historia się nie powtórzy i Snapdragona 836 nie będzie. Warto jednak się zastanowić – co będzie w zamian?

Zgodnie z tym, co już wspomniałem, Snapdragony lubią się trochę ze sobą pokrywać. W gruncie rzeczy nie ma w tym nic dziwnego, bo to po prostu napędza rynek, a trzeba przyznać, że oznaczenia są dosyć uczciwe – podkręcony brat osiemset dwudziestki ma jedynkę na końcu i nie udaje nowej generacji urządzeń. Jednak bez względu na nasze odczucia co do tego typu praktyki, wygląda na to, że Qualcomm postanowił ją w tym roku przełamać – wszystko wskazuje na to, że Snapdragon 836 nie tylko się nie pojawi, ale również… w ogóle nie był w planach.

Cóż, prawdopodobnie informacje sprzed trzech miesięcy niestety okazały się nieprawdziwe. A przecież jeszcze całkiem niedawno Evan Blass informował nas o tym, że nowe Pixele zadebiutują właśnie z omawianym procesorem-widmo!

Z drugiej strony nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Qualcomm szykując Snapdragona 835 zrobił kawał naprawdę dobrej roboty – to całkiem szybki CPU pozbawionych większych wad typu nadmierne przegrzewanie się, tak jak miało to miejsce chociażby w przypadku modelu 810, więc jego poprawiona wersja nie jest nam za bardzo potrzebna. Potrzebujemy czegoś nowego.

Huawei kilka dni temu oficjalnie zapowiedział pierwszy smartfon z procesorem Kirin 970 – kto wie, może ekipa z Qualcomma spodziewała się tego ruchu i postanowiła cały wysiłek włożyć w przygotowanie Snapdragona 845 tak, aby nie tylko miał rozwiązania zainicjowane przez Kirina, ale był przy tym wymiernie szybszy?

Na wszystkie postawione pytania odpowiedzi poznamy dopiero kiedyś. W chwili obecnej możemy wskazać więcej niewiadomych niż wiadomych, ale spodziewamy się jednego – oba nowa Pixele prawdopodobnie zostaną wyposażone w Snapdragona 835, ponieważ osiemset trzydziestki szóstki najzwyczajniej w świecie nie będzie.

źródło: Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona