Snapdragon 830 ze wsparciem dla 8GB RAM | Tabletowo.pl

Snapdragon 830 ze wsparciem dla 8GB RAM

Dołącz do dyskusji 0

Dopiero co swoją oficjalną premierę miał Qualcomm Snapdragon 820, a już pojawiają się pierwsze informacje o jego następcy. Co nowego będzie mógł nam zaoferować?

Snapdragon 830 zostanie ukryty pod nazwą kodową MSM8998. Na chwilę obecną nie wiemy ile może mieć rdzeni oraz jakie będzie ich taktowanie. Wiadomo natomiast, że będzie on w stanie obsługiwać aż 8GB pamięci RAM LPDDR4.

Dziś już chyba jako standard przyjęło się, że większość smartfonów ma 2GB RAM. Na początku roku zadebiutował jednak pierwszy telefon z dwa razy większą pamięcią RAM – Asus Zenfone 2 i już to wzbudzało pewne kontrowersje.  Od tego czasu pojawiło się wiele urządzeń z taką samą ilością pamięci. Czy to już czas na następny krok?

Może zamiast dokładania pamięci producenci powinni skupić się na optymalizacji systemów i aplikacji oraz polepszaniu akumulatora? Czy rzeczywiście konieczne jest umieszczanie 8GB pamięci RAM w smartfonach? Wiadomo, technologia cały czas idzie do przodu, ale bezsensowna pogoń za liczbami chyba nie jest najlepszym rozwiązaniem. Aż boję się pomyśleć jakie podzespoły mogą mieć smartfony za kilkadziesiąt lat… 32-rdzeniowy procesor, 128GB RAM i bateria działająca 15 minut na wyświetlaczu? Oby nie!

A jak Wy myślicie, czy umieszczanie 8GB RAM w smartonach to dobry pomysł?

Źródło: phonearena

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona