Snapdragon 810 przegrzewa się w Samsungach, ale nie w LG G Flex 2?

Pisałem ostatnio, że Samsung podobno rezygnuje ze Snapdragona 810 w Galaxy S6 lub ewentualnie modele z tym układem będą w zdecydowanej mniejszości. Jest to spowodowane tym, że układ się przegrzewa. Jednak według LG w ich G Flex 2 wszystko jest w porządku. Czy to początek opery mydlanej Samsunga i Qualcomma?

Informacje o przegrzewaniu się Snapdragona 810 pojawiły się już dawno. Jednak podobno Qualcomm sobie z nimi już poradził, o czym świadczy wypowiedź Woo Ram-chan, czyli wice prezydenta do planowania produktów w LG. Powiedział on, że wydajność 810 jest satysfakcjonująca i nie widzi on problemu z przegrzewaniem się. LG G Flex 2, który pojawi się w Korei Południowej już 30 stycznia, emituje według niego mniej ciepła niż urządzenia już dostępne na rynku. Jak to jest więc z tym Samsungiem?

Możliwości jest kilka, a najbardziej prawdopodobne są takie, że Samsung nie zdążył przygotować Snapdragona 810 do swoich produktów lub chciałby zwiększyć sprzedaż smartfonów z Exynosem, ponieważ jest to ich autorski układ, więc zyski byłyby większe. Na razie musimy poczekać do targów MWC, gdzie zostanie prawdopodobnie pokazany Galaxy S6. Wtedy będziemy wiedzieć na jakie rynki trafi wersja z Exynosem.