Smartwatch Xiaomi zobaczymy jeszcze w tym miesiącu. Ale może być droższy niż oczekiwano

OK, Meizu nareszcie zaprezentowało swój pierwszy smartwatch, Meizu Mix, więc czas powrócić do tematu zegarka Xiaomi. A ten mamy podobno zobaczyć jeszcze w tym miesiącu. Jest jednak i zła wiadomość – urządzenie może być droższe niż oczekiwano.

Xiaomi jeszcze w kwietniu potwierdziło, że ich smartwatch zadebiutuje w drugiej połowie 2016 roku. Najbliższa ku temu okazja nadarzy się 25 sierpnia. Na ten dzień zaplanowano konferencję, na której mają zostać zaprezentowane Redmi 4 i Redmi Note 4. Zegarek może być więc kolejną nowością, jaką wtedy zobaczymy.

Prezentacja smartwatcha w tym terminie to dobry pomysł również z kilku innych powodów: przede wszystkim Samsung zaprezentuje Gear S3, a Asus ZenWatch 3 kilka dni później, 31 sierpnia. Niedługo potem także Apple pochwalić się ma swoim najnowszym Apple Watchem. Skorzystają na tym klienci, którzy w krótkim czasie dostaną do wyboru sporo propozycji i będą mogli do woli wybrzydzać.

Niestety, jest i zła wiadomość. Dotychczas powtarzano, że smartwatch Xiaomi ma kosztować 999 juanów, czyli około 600 złotych bez podatku. Źródła z Chin donoszą jednak, że jego cena będzie wyższa. Szczerze mówiąc, po prezentacji Meizu Mix takie posunięcie nie powinno wcale dziwić. Za zegarek Meizu trzeba zapłacić w podstawowej wersji (z materiałowym paskiem) właśnie 999 juanów. Pozostałe są droższe o 300 lub nawet 500 juanów. A wciąż tu mówimy o analogowym sprzęcie z kilkoma funkcjami smart. Z tej perspektywy, wyższa cena propozycji Xiaomi wydaje się uzasadniona.

Xiaomi Smartwatch

Źródło: GizmoChina