smartwatch UMIDIGI Uwatch GT
UMIDIGI Uwatch GT (źródło: UMIDIGI)

UMIDIGI Uwatch GT to dużo tańsza kopia Huawei Watch GT

Smartwatche z rodziny Huawei Watch GT są na swój sposób wyjątkowe, ponieważ oferują bardzo długi czas pracy na pojedynczym ładowaniu i to jest ich najmocniejszą stroną. Konkurencja, szczególnie ta mniej znana szerszej publiczności, ochoczo zapatruje się na produkty popularniejszych marek i tworzy swoje, nazwijmy to, wersje bestsellerowych urządzeń. UMIDIGI Uwatch GT wywołuje jednoznaczne skojarzenia, aczkolwiek nie jest kopią 1:1.

UMIDIGI Uwatch GT – specyfikacja

Smartwatch wyposażono w okrągły, kolorowy wyświetlacz TFT LCD, który można obsługiwać za pomocą dotyku (uzupełnieniem są dwa fizyczne przyciski po prawej stronie). Ekran ma średnicę 1,3 cala i rozdzielczość 240×240 pikseli. Cała koperta ma z kolei wymiary 47×20,5×14,9 mm. Jej górna część pokryta jest wzmocnionym szkłem nieznanej marki. Całość jest odporna na napór wody o ciśnieniu do 5 ATM, więc UMIDIGI Uwatch GT powinien przetrwać pływanie na basenie (producent deklaruje, że można z nim pływać).

Reklama

Jako że nie jest to smartwatch z prawdziwego zdarzenia, nie pracuje on pod kontrolą systemu Wear OS i nie można za jego pomocą płacić za zakupy z wykorzystaniem Google Pay. Oprócz tego, urządzenie oferuje wszystko, czego oczekiwalibyśmy od tego typu sprzętu. Użytkownicy będą mogli ustawiać alarmy i nadzorować swoją aktywność fizyczną (UMIDIGI Uwatch GT oferuje śledzenie 12 rodzajów treningów), a także odbierać powiadomienia o przychodzącym połączeniu głosowym, SMS-ach i nowych zdarzeniach w aplikacjach na sparowanym smartfonie. Jeśli chodzi o te ostatnie, ich treść wyświetlana jest na ekranie. Do tego oczywiście nie zabrakło opcji liczenia kroków, spalonych kalorii, przebytego dystansu i monitorowania snu, jak również funkcji ciągłego pomiaru pulsu (24/7 z wykorzystaniem sensora HX3600).

UMIDIGI Uwatch GT łączy się ze smartfonem za pośrednictwem modułu Bluetooth 5.0 i dedykowanej aplikacji. Obsługiwane są urządzenia pracujące pod kontrolą Androida 4.4 KitKat lub nowszego oraz z iOS 9.0 lub nowszym. Smartwatch zasilany jest przez baterię o pojemności 260 mAh – według deklaracji producenta, ma ona wystarczyć na do 15 dni użytkowania. Ładowanie odbywa się przez złącze magnetyczne. Zegarek nie oferuje jednak interfejsu po polsku (do wyboru jest osiem języków, m.in. angielski, niemiecki i hiszpański).

UMIDIGI Uwatch GT – cena

Regularna cena tego smartwatcha została ustalona na 79,98 dolarów (równowartość ponad 300 złotych) i za takie pieniądze można sobie od razu darować kupno tego modelu. Od 28 listopada 2019 roku przez kilka dni będzie go jednak można nabyć za 39,99 dolarów (równowartość ~150 złotych), co jest już o wiele bardziej atrakcyjną ofertą. Szczególnie jeśli ktoś chciałby sprawdzić, czy tego typu sprzęt jest dla niego, aby później zainwestować na przykład w oryginalnego Huawei Watch GT, który aktualnie kosztuje ~600 złotych.

Źródło: UMIDIGI, UMIDIGI